Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A 12. heti dawn kór szűrés...

A 12. heti dawn kór szűrés hogy működik? Azt tudom, hogy egy vérvétel, kell beutaló vagy valami? Székesfehérváron hova kell menni? Amikor megyek a 12. heti uh-ra akkor nem tudom esetleg megcsináltatni?

Figyelt kérdés
2009. júl. 24. 07:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Kell beutaló és általában időpont is de ha rugalmasak,akkor talán kapsz egyszerre.Javaslom hogy először UHra kérj,mert ők zsúfoltabbak,a labor tud alkalmazkodni.Általában.
2009. júl. 24. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. A védőnőm azt mondta, hogy nem kell bejelentkeznem a 12. heti uh-ra, és hogy a hét bármelyik napján mehetek. Most akkor hogy is van ez?
2009. júl. 24. 07:43
 3/11 anonim ***** válasza:
Én most voltam a héten, tehát friss az infóm:) Szóval: beutaló nem kell, és úgy tudom szerdánként (legalábbis aznap biztos) csinálnak kombinált Down-tesztet (UH + vérvétel)!!! Bemész a kórházba a szülészet-nőgyógyászati ambulanciára (rögtön a sorompónál van a piros téglás épület, bent pedig jobbra a földszinten az első folyosó az amb.), ott húzol egy sorszámot UH-ra és vársz, 8-tól kezdenek, de sorszámot előbb is húzhatsz. 1. vagy 2. ajtónál bemész UH-ra, ott megkapod annak a leletét és egyben a beutalót a vérvételre, amivel egyből hátramész és bekopogsz az 5. ajtón, ott veszik le a vért (1 kémcsővel). Vérvétel eredménye 3 hét múlva lesz! Ha van még kérdésed, írj nyugodtan:)
2009. júl. 24. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szia!

A kombinált eszt eredménye nincs meg 3hét múlva,én is így jártam,a nagy hidegbe bementem érte,azt közölték hogy nicns meg,majd ráérek menni érte a 18.heti uh-on.

2009. júl. 24. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek! sokat segítettetek. :)
2009. júl. 24. 08:36
 6/11 A kérdező kommentje:
Ja még annyi, hogy az apukát beengedik uh-ra velem?
2009. júl. 24. 08:40
 7/11 anonim ***** válasza:
Sajnos nem jellemző, nekem is ott volt a férjem, de mivel előttem mindenki egyedül ment be, ráadásul a dokit sem ismertem, inkább nem firtattam. Amúgy elég hamar elintézik, szóval ott nincs igazán idő nézegetni:(
2009. júl. 24. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szia! Az én infom is friss, néhány hete voltam. Beutaló nem kellett, a kiskönyvemet kérték el. Nem a kórházba mentem, hanem a Család és Nővédelmi Központba, ami a Várkörúton van (talán 8 a házszám, de ebben nem vagyok biztos), a Péter Rózsával van szemben, a vasaló ház oldalán. Minden nap lehet menni, 8-12 között, ha jól emlékszem, de ezt megtalálod a neten. Csinált az orvos egy uh-t és volt egy vérvétel. A párom nem volt bent, de ez az ultrahang nem is volt annyira "mozizós", még én sem láttam rá a monitorra. Az eredményt nagyon gyorsan megkaptam, két hetet mondtak, de másfél hét volt csak. Jött egy sms egy belépési kóddal és a sejtbank oldalán meg tudtam nézni az eredményt a neten. A vizsgálat teljesen ingyenes volt és én nagyon örülök, hogy megcsináltattam.
2009. júl. 24. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Előző válaszoló vagyok. Még annyi, hogy nagyon gyorsan ment a dolog, bár amikor bementem sokan voltak, de nem mindenki oda várt. A vizsgálat nem tartott tovább 10-15 percnél és egy helyen volt az uh és ugyanaz az orvos vette le a vért is, rögtön az uh után. Kedvesek voltak, gördülékenyem ment minden, tényleg csak ajánlani tudom. Ráadásul egy fél éve el is költöztem Fehérvárról, de az sem volt gond, hogy a kiskönyvben másik település szerepelt lakcímként.
2009. júl. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Képet azért adnak a piciről?
2009. júl. 24. 10:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!