Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 21 hetes kismama vagyok,...

21 hetes kismama vagyok, nagyon könnyen felfázok, beszedtem egy antibiotikum kúrát felfázásra, lehet, hogy megint felfázzak rá néhány napra?

Figyelt kérdés
Próbáltam nagyon vigyázni magamra, de valamelyik este csak egy plóba és bugyiba feküdtem le, éjszaka arra keltem, hogy lerúgtam a takarót magamról és hideg a fenekem és a combom, ugyan olyan érzésem lett mára, mint amikor legutóbb felfáztam, mit tehetnék, hogy ne kelljen megint gyógyszert szednem? Ha mégsem kerülhető el a gyógyszer várhatok vele szombatig, mrt csak akkor kell mennem az orvoshoz?
2008. máj. 12. 08:07
 1/7 A kérdező kommentje:
polót akartam írni pló helyett!
2008. máj. 12. 08:08
 2/7 anonim ***** válasza:

Írtad, hogy könnyen felfázol. Akkor miért nem öltözöl fel rendesen éjszakára? Nem akarlak kérdőre vonni, csak szerintem helyesebben tennéd! Egyébként szerintem nem gyógyultál ki a felfázásból, de gyógyszert csak orvosi utasításra szedj! Ha nem akarsz felfázni, akkor a derekadra figyelj oda, hogy mindig el legyen takarva, ill. zoknit is húzz a lábadra, mert onnan is könnyen fel lehet fázni!

Vigyázz magadra!

2008. máj. 12. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

És neked orvos mondta, hogy szedhetsz antibiotikumot?

Én 2 hete voltam megfázva, felvázva, de még csak orvoshoz se mentem, mert tudtam, hogy semmit nem írnak fel. Kikúráltam magam másfél hét alatt gyógyszer nélkül. Gőzölés, kamilla tea, egy kis infralámpa az arcüregre, Tantum Verde szopogatós tabletta, és eukaliptuszos kence a mellkasomra. Ennyi, szerintem kerüld a gyógyszereket, még csak félidős vagy!

Sok egészséget kíván 34 hetes kismami

2008. máj. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
En is aval kuszkodok amivel te, nagyon konnyen felfazok.en most vagyok 13 hetes es par hettel ezelott felfaztam, ami nekem segitett veny nelkul kaphato..a doki is ezt irta fel..ez egy tea por amit forro vizzel osszekevered es ugy iszod ha lehet minnel melegebben idd,legalabbis nekem kihulten nem hatott, a neve solubritat. en ausztriaban vettem de szerintem magyarorszagon is kaphato..amugy en azota nadragban es zoknival alszom..gyogyulast!
2008. máj. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat, igaza volt az első válaszolónak, hogy jobban kellene vigyáznom, én is pizsamába alszom most az egyszer nem vettem csak fel mióta meggyógyultam a felfázásból, és igazából 22 C fok volt a lakásba mégis hideg volt a combom és a lábam ezért is gondolom, hogy megint felfáztam.

A múltkori antibiotikumot természetesen az orvos írta fel, magamtól nem szednék semmit...

Az utolsó válaszolótól kérdezném, hogy meg kaphatnám pontosan a tea nevét, mert a neten nem találtam semmit vele kapcsolatban, előre is köszi és mindenkinek köszönöm a válaszokat.

2008. máj. 12. 16:22
 6/7 anonim ***** válasza:

Szio!


En is nagyon konnyen felfazom, nekem a nagyim praktikaja segit , cseresznye szarat szaritok minden evben es abbol kb 3 vagy 4 db leforrazok es ejszakra allni hagyom masnap megiszom es a tunek telejsen elmulnak ,de kiprobaltam 3 keresztes lett a vizeletem a dokinal nem szedtem be az antibiotikumot csak 3 napig egyszer egy nap reggel megintam az elozo este leforrazott teat 5 nap mulva kellet vissza mennem kontrolra es semmi nem volta a vizeltemben!

Szoval mukodik , hiaba nem voltak hulyek a dedanyaink, es hat megsem antibiotikumot szedsz!

de szeritem gyogynoveny boltban is lehet kapni szaritott cseresznye szar teat.

Szoval ha gondolt probalt ki en mostmar 3 eve nem iszom mast csak azt ha felfazom, es semmi gondom nincs.

udv egy 28 hetes kismama

2008. máj. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ja es meg annyit hogy kb 2 deci forro vizet kell raonteni es le kell fedni.
2008. máj. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!