Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Passzív dohányos vagyok. Az...

Passzív dohányos vagyok. Az anyósom szerint túlságosan beleélem magam a terhességbe, ő két gyereket szült és mindkettővel dohányzott, nyugodt szívvel megitta a konyakot is mert attól szép lesz a baba bőre. Túlreagálom?

Figyelt kérdés
Én csak féltem a picit a passzív dohányzástól. Szerintem igen is ártalmas lehet. Most költözzek el?
2008. máj. 12. 09:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Igazad van!!! Döbbenetes, hogy épp az a baja hogy vigyázol a babádra! oldjátok meg, hogy csak a kijelölt helyen dohányozzon! Hihetetlen hogy ilyen tapintatlan... Te pedig nyugodtan ragaszkodj az elveidhez, pláne, hogy helyesek!

sok sikert

2008. máj. 12. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Anyósod szégyellheti magát, hogy a cigi fontosabb volt neki, mint a saját gyermeke. Áljj ki az igazad mellett, szerintem más is melléd fog állni. Mindenesetre nem irigyellek, mert ha az egész lakásban dohányzik, akkor nálatok nem babaillat lesz, hanem bagószag és akárhová mész a picivel cigiszag fog áradni belőle. Ezt mielőbb meg kell beszélnetek, mert az újszülöttnek sem tesz jót, ha a feje fölött szívják!
2008. máj. 12. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom az előttem szólókhoz.Attól,mert még ő egy felelőtlen barom nem kell neked is annak lenni.Én apósomékat amikor náluk vagyunk a saját házukból kiküldtem,hogy addig próbáljanak meg kint bagózni,de legalább nyissanak ki minden ablakot,hogy szellőzzön,ha egészséges unokát akarnak,akkor tegyenek meg ők is érte mindent.
2008. máj. 12. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg megértetni vele, hogy egy emberi lényről van szó, akiért Te tartozol felelősséggel! Ezért aztán Te szabod meg, hogy a gyerek milyen körülmények között növekedjen a pocidban és utána hogyan élje gyermekéveit. Neki semmi köze hozzá és kész!! Én már arra is kiakadtam, hogy a párom nagymamija vendégségben dohányzott a konyhában, nyitva volt minden ablak, de akkor is éreztem szobákkal arrébb. Ilyenkor érzékenyebbek is vagyunk a cigire, mert jelez a szervezetünk, hogy "mentsd a babát". Szóval igenis állj ki az igazadért!! Ha kell, költözz el!
2008. máj. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia

Az a baj,h szeritnem az anyosoddal nem lehet megertetni,h ez igen is karos,mert O ugy gondolja,h ket gyereket is szult igy,es ugye elvileg nincsen semmi baj a gyerekeivel.

En azt is elfogadom,h vki annyira felelotlen,h cigizik a terhessege alatt,mert ez az O dontese,igaz,ha a baba beszelni tudna biztos mondana,h ez neki nem jo,es ne csinalja.

En is cigiztem,de ahogy megtudtam,h babas vagyok letettem,es a parom meg mindig cigizik /nem sokat/ es nem is mellettem hanem kint az udvaron,vagy leginakbb amikor nincs itthon,de meg igy is borzalmasan zavar a cigiszag,es biztos,h ez az agyam miatt is van,es igy akarom vedeni a picit mindentol.

Azert probalj meg beszelni az anyossal,hatha kicsit megertobb lesz,es meg lehet oldani a dolgot koltozes nelkul is.

Nagyon drukkolok,h rendezodjon ez az ugy

2008. máj. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Amikor a kedves anyósod szült akkor még egészen más volt a világ.Az volt a módi, hogy este 10kor etetni kell, legközelebb reggel 6-kor, és ha valaki véletlen felkelt a síró gyerekhez le lett nézve.Most mi van? 3 óránként kaja van, hiszen a picit táplálni kell, nem szabad dohányozni, mert már bebizonyították, hogy minden eggyes cigaretta elszívása olyan mintha az ágya fölé hajolnál és telibe fújnád a kis arcába a füstöt hiszen minden amit megeszel/iszol/szívsz, bekerül a magzatvízbe mert a méhlepény nem tudja azokat kistűrni.Ezért éreznek ízeket.

Igenis fel kell venni a babát ha sír mert nem hóülye csak akkor sír ha baj van.Legalábbis minimum fáj a pocija amire egy kis pocak masszázs jó hatással van, de a nem felvett gyerekek csak azért hagyják abba a sírást, mert rájön, hogy úgyis mindenki szarik rá nincs senki aki segítene rajta.

Szégyelje magát az anyósod, hogy ezzel akarja a saját lelkiismeret furdalását amiért nagyívbe letojta a baba egészségét a terhesség alatt még téged szekál.Nyugodtan emelt fővel meséld csak el neki, hogy merre halad a világ, és igazából nem hiszem, hogy 20-50-100 évvel ezelőtt megtapsolták a terhesen dohányzó anyukákat.Le tudnám őket hányni.....

2008. máj. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!