Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tehrhességi cukorbetegeknél...

Tehrhességi cukorbetegeknél előbb megindítják a szülést, illetve nem hagyják túlhordani?

Figyelt kérdés
Nővérem terhességi cukorbeteg volt, Amerikában él és 39. héten megindították a szülést, nem engedik tovább. Itthon hogy megy? Én is cukros lettem sajnos.

2012. aug. 25. 15:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Úgy szintén a nővérem mind a két gyermekével cukros volt!Egyiknél sem indították meg pedig a fiával 3 napot hordott túl,de szerintem ez sok mindentől függ:tartod e a diétát,mennyit híztál,a baba mekkora...stb:
2012. aug. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Nekem is terhességi cukorbetegségem volt.38. héten megindították a szülést,hiába tartottam a diétát,1 kg híztam csak.A dokim azt mondta,hogy azért van az indítás mellett,mert a baba már elég fejlett ilyenkor,és hogy nagyon veszélyes mindkettőnkre ez az állapot.Gondolom ez dokija válogatja,de én örültem hogy megindították,mert így legalább biztonságban volt a kincsem.
2012. aug. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

2 cukros terhességem volt, nem indítottak!


Ha karbantartott a cukorbetegség, akkor ugyanúgy működik a terhesség mint a nem cukrosoknál, nem meszesedik jobban a lepény, így nem indokolt az indítás.


Külföldön, főleg nyugaton nem veszik ilyen komolyan a terhességi cukrot, költséghatékonyabb a korábbi indítás, mint a cukros terhesgondozás. Kis hazánk ezügyben nagyon fejlett szerencsére :)

2012. aug. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem indították, betöltött 41. héten született a kislányom spontán mindenféle komplikációk nélkül, teljesen egészségesen.
2012. aug. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nálam spontán indult a szülés a 38. héten, de a dokim azt mondta, hogy nem engedi túlhordani.

A cukrom jó volt végig, igaz, nagyon-nagyon szigorúan betartottam a diétát, a diabetológiára is minden héten jártam, de nagyon elkezdtem vizesedni, ezért sem akarta benn hagyni a 40. hét után.

2012. aug. 25. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ! Kedden megkérdezem a dokim ő mit mond.
2012. aug. 26. 16:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!