Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy zajlik a (terhességi)...

Hogy zajlik a (terhességi) cukorbetegeknél a cukorprofil vizsgálat?

Figyelt kérdés
Hányszor vesznek vért, és milyen kaját adnak?
2008. júl. 2. 15:42
 1/5 anonim ***** válasza:
58%
Nálunk (Miskolcon) úgy csinálják, hogy reggel éhgyomorra kell menni vérvételre, ahol megmérik az éhgyomri cukrot. Utána megitatnak az emberrel 2 dl vízben feloldott szőlőcukrot (meghatározott mennyiséget oldanak fel, de elég szirupos) és 2 óra múlva ismét mérik a cukorszintet. Addig nem lehet enni, úgyhogy ajánlatos minél korábban menni.
2008. júl. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod, de nem a terheléses cukorvizsgálatra gondoltam. Hanem arra, mikor magas a vércukor, és kórházban nézik pár óránként, hogy hogyan reagál az ember. Azért nagyon köszi a segítő szándékot!
2008. júl. 2. 18:08
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia! Erre a kérdésre én is nagyon kíváncsi vagyok, ugyanis holnap kell mennem miatta a kórházba.Csak annyit tudok, hogy ha minden jól megy szombaton reggel ki is engednek.
2008. júl. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok! Én múlt héten voltam ilyenen. Egy napon át minden étkezés után egy órával, valamint este 21-kor, 24-kor, hajnali 3-kor és 6-kor vettek egy vért. Elvileg diétás kaját kaptam bent, de persze például vacsorára nem és utána 7 fölé ment a cukrom. Mondta a dietetikus, hogy gondolta, hogy akkor nem barna zsemlét kaptam, mert az túl drága. Ezért adtak egy fehér zsemlét, meg két szelet fehér kenyeret. Ebből egy zsemlét ettem meg és már az meglátszott az eredményemen :-(


Utána a doki meg a dietetikus is kiértékelték az eredményeket és végülis a dietetikus döntött, hogy nem kell ismételni, tartsam a diétát és két hét múlva rendes vérvétel, egy óra múlva pedig reggeli utáni. Röviden ennyi.

2008. júl. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod! Nem tudtam, miért kell bent aludni, és hogy ennyiszer csapolnak meg :)! Hálás köszönet, minden jót!
2008. júl. 3. 19:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!