Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhes állományba ki vesz?...

Terhes állományba ki vesz? Házi vagy nőgyógyász? És milyen az a papír? Hogy kell azt intézni? Állítólag azt kell leadni ha TGYÁS_t igényelek 28 nappal hamarabb.

Figyelt kérdés
Vagy mit jelent ez ogy terhes állományba venni?
2009. júl. 26. 12:39
 1/5 anonim ***** válasza:

A terhességi gyermekágyi segély iránti igényt a jogosult foglalkoztatójánál kell bejelenteni, a biztosítás fennállása alatt és annak megszűnését követően is. Ha a munkáltató jogutód nélkül megszűnt, az igényt a lakóhely szerint illetékes egészségbiztosítási pénztárnál kell bejelentenie. Egyéni vállalkozó a székhelye, telephelye szerint illetékes megyei egészségbiztosítási pénztárnál, írásban, az igény bejelentésére szolgáló nyomtatványon nyújthatja be igényét, a megállapodás alapján egészségbiztosítási pénzellátásra jogosult személy pedig annál az egészségbiztosítási pénztárnál, amelyik a megállapodás szerinti járulékfizetését nyilvántartja.


Igényléshez szükséges iratok:

Aki a szülési szabadságot még a szülés előtt kezdte meg, akkor csatolni kell

• a terhesállományba vételt igazoló orvosi igazolást,

• terhesgondozási könyv másolatát


És a nőgyógyásznál lehet intézni úgy tudom.

2009. júl. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
70%
Szia!A nőgyógyásztól kellett igazolás a körzetinek és az írt ki.
2009. júl. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
De én már vagy 4 hónapja táppénzen vagyok.
2009. júl. 26. 13:02
 4/5 A kérdező kommentje:
Ja, és melóhelyem nem tb kifizetőhely, tehát az oephez kell menjek intézni. Csak a jövőhéten megyek a házi dokimhoz is, meg a nő gyászhoz is, nem tudom kitől kérjem. Azt tudom, hogy a házidoki adja az utolsó papírt a táppénzről, (a nagy alakút) . És a kiskönyvemet teljesen le kell fénymásolni az egészet? Vagy csak pár lapot? Melyiket?
2009. júl. 26. 13:05
 5/5 anonim ***** válasza:

Terhesállományba a nőgyógyász vesz.Betegállományba a háziorvos vagy a nőgyógyász tarthat.

A terhesállományba vétel azt jelenti,hogy bizonyitottan terhes vagy és meg is akarod tartani a babát,és onnantól fogva terhesgondozásra jársz.A terhesgondozásról szóló kiskönyvet /BP.Zugló,XIV.ker./ a gyermekorvosi rendelőben,ahova tartozik az ember,ott kapja meg a védőnőtől.A terhesrendelésre és a védőnőhöz is meghatározott ,előre megbeszélt időpontokban kell járni.

A nőgyógyász majd erről a rendszeres megjelenésről fog neked igazolást adni.

2009. júl. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!