Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi toxémia, volt...

Terhességi toxémia, volt akinek ismétlődött?

Figyelt kérdés
2012. aug. 29. 10:04
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen. Pedig azt ,mondják, hogy nem ismétlődik, mégis így jártam.
2012. aug. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Anyukámnak volt, az elsönél, nálam már semmi baj nem volt.
2012. szept. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
ha odafigyelsz,h mit eszel és mozogsz is akkor sztem elkerülhető.
2012. szept. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok


jaa és semmi só!!!!!!

2012. szept. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Igen, volt. Én így jártam.

Első terhességemet a 29. héten kellett azonnal megszakítani sürgősségi császárral. Nagyon nagy szerencsénk volt, mert a kislányomnak "csak" nőnie kellett, semmi baja nem volt azon kívül hogy kis súlya volt.

Én is hamar rendbe jöttem a szülés után.


8 évre rá mertem újra babát vállalni! Mert rettegtem hogy hasonlóképpen járunk majd.

Bár az orvosom bíztatott hogy nem lesz semmi baj, 2-szer nem szokott előfordulni...

Elárulom hogy a 2. terhességem sokkal durvábban zajlott le... Sokkal korábban kezdtem vizesedni, sokkal korábban emelkedett a vérnyomásom, pedig 1 g sót és fűszert nem fogyasztottam. Végül a 25. héten 210/110-el kerültem kórházba, 2 napig próbálták levinni a vérnyomásomat sikertelenül, végül hirtelen olyan drasztikusan leesett hogy a méhlepény már nem tudta ellátni rendesen a feladatát emiatt, és a 25. héten megcsászároztak szintén sürgősségi császárral. 8 napot élt a kisfiam...


Szóval, akinek 1-szer már volt és ismétlődött nála, az én vagyok. Én vagyok a tipikus példa, aki ellentmond a szakirodalomnak.


Ezek után vizsgálatról vizsgálatra, orvostól-orvosig jártam hogy kiderüljön mi a baj velem. Teljesen egészségesnek kiáltottak ki.

Aztán a nőgyógyászom is rengeteget kutakodott a témában stb., ő egy rendkívül megbecsült és elismert főorvos, akire ismét rábíztam az életem...

Elmondta hogy van egy tudományos teória, miszerint nálam ( vagyis tulajdonképpen minden toxémiás előjele) már a kezdetekkor betegen kezd fejlődni a méhlepény, ez uh-on sem látható. Besűrűsödik a vér, elzár kis ereket a méhlepényen, ami miatt nem tudja ellátni megfelelően a funkcióját. Persze egy ideig " próbálkozik" a szervezet, de egy idő után felborul, elkezdi emelni a vérnyomást, a szervezet visszatartja a vizet stb. és elindul a folyamat...

Most ezt csak nagy vonalakban írtam le. Egyrészt mert most kora reggel nincs időm, másrészt mert elég bonyolult. Próbáltam leegyszerűsíteni.

De én ezt nagyon sokszor a-tól z-ig átbeszéltem a dokimmal, mielőtt belevágtunk volna egy következő terhességbe.


Az orvosom bíztatott hogy próbáljuk meg, ő mellettem lesz.

Így hát nagy tanakodás után szerencésre sikerült. Most vagyok 18 hetes! Még sok van hátra, de eddig jól vagyunk. Kopp-kopp!!!!!!!

Injekcióznom kell magam az 5. héttől ( mondta az orvosom hogy ez nagyon fontos a megelőzés miatt hogy minél előbb kell elkezdeni a kezelésemet), vérhigítóval (Hogy jó legyen a vérellátása a méhlepénynek), és emellé kapok egy gyógyszert még, ami szintén a méhlepényt hivatott támogatni.

Vérnyomáscsökkentőt szedek, napi szinten mérem a vérnyomásom, amit egy vérnyomásnaplóba írok és az orvosom ellenőrzi minden alkalommal. Ha egy kicsit nem tetszik neki, akkor variálunk a vérnyomáscsökkentő adagján.

Emellett természetesen szigorúan sómentesen és fűszermentesen étkezem. Kerülnöm kell a tartósítószeres ételeket, ami tele vannak mesterséges ízfokozókkal stb.

Sok gyümölcs, és semmi édesség. Min. napi 2 l vizet meg kell innom.


Eddig a hétig még minden rendben van, és nagyon bízom benne hogy így is maradunk februárig.

2012. szept. 14. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

ÓÓ Kedves utolsó:-((( Nagyon sajnálom ami veled történt...borzalmas:-(((

A babához pedig gratulálok!!Ilyen orvosi segítséggel és felügyelettel most már biztosan nem lesz gond!!Boldog babavárást kívánok és ha van kedved,jelentkezhetnél közben,hogy minden rendben van-e!!

2012. szept. 14. 10:44
 7/8 anonim ***** válasza:

Egy ismerősöm:

Második terhesség sima volt, azt hiszem egész negyven hétig bent volt a baba.

Első terhesség: toxémia 28. hétre császár.

Harmadik terhesség: toxémia 29. hétre császár.


Mindhárom gyerek jól van.

2012. szept. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
kedves 5-ös válaszoló. mi van veletek? jól vagytok?
2013. jan. 22. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!