Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ikerterhességemnél az egyik...

Ikerterhességemnél az egyik petezsák kisebb, mint a másik. Ez probléma lehet? Részletek lent!

Figyelt kérdés

10 hetes ikerterhes kismama vagyok. A 6.héten ultrahangon még csak egy 8,5 mm-es petezsákot+szikhólyagot látott a dokim,a 9.héten derült ki,hogy ketten vannak. Az "első" baba 21 mm-es,a "második" 23 mm-es,de az első babának óriási nagy a petezsákja,a másodiknak pedig akkorra,hogy teljesen kitölti. Ez problémát jelent? A dokim csak annyit mondott-tájékoztató jelleggel-,hogy az első 12 héten előfordulhat az egyik magzat felszívódása. De mindkettőjük mérete a terhességi kornak megfelelő és mindkettőjüknek tökéletes lüktet a pici szivük.

Kérlek írjátok meg a véleményeket,tapasztalatokat!



2012. aug. 29. 18:33
 1/6 anonim ***** válasza:
49%
Lehet, hogy a nagy petezsákban volt egy másik baba is, csak az felszívódott.
2012. aug. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Értem. Köszönöm a választ!

Remélem akkor ez semmi rosszat nem jelent és mindkét babánk megmarad!:)

2012. aug. 30. 13:03
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia, velünk is így volt, a szívhang is 3 hét különbséggel jött. Minket is megijesztettek, még 4 hónapos terhesen is azt mondta a doki, hogy csak egy babába éljük bele magunkat. Légy óvatos, de a szívhang egyelőre bíztató. Maajd írj még, hogy mi van veletek!
2012. aug. 30. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nálunk a szívhang egyszerre jelentkezett,és a méreteik is megegyeznek szinte. Eleve a szívhangból derült ki,hogy ketten vannak és a "második" babát nehezen is találta meg a doki. Szeptember 13-án megyünk 12.heti uh-ra és akkor majd kiderül minden,csak nekem furcsa,hogy egyikőjüknek óriási nagy a petezsákja,másikójuknak meg akkora,mint maga a baba.

És Nálatok mi lett a vége?

2012. aug. 31. 09:58
 5/6 anonim ***** válasza:
5 hetesen voltam először uh-on és akkor a doki két petezsákot látott, az egyik elmosódott szélű volt és abban csak hüvelyi uh-gal látta a szívhangot, a másikban hasival jól látható volt. Akkor azt mondta, hogy az elmosódott szélű valószínűleg felszívódóban van és nem is mondja még ki egyértelműen, hogy ikerterhes vagyok. 2 héttel később a kisebb, elmosódott szélű petezsák volt a nagyobb, hasi uh-gal is jól látható szívhanggal. Innentől kezdve egyikük mindig egy picit kisebb volt, születésükkor 15 dkg súlykülönbség és 1 cm hosszkülönbség volt köztük. Ez persze azóta változott, a kisebbik lett a nagyobb, most másfél évesek és bár 31 hétre születtek makkegészségesek.
2012. szept. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Azóta már láttuk Őket és egyformák teljesen!:)
2012. szept. 7. 16:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!