Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti ezt hogy bírnátok/bírtátok?

Ti ezt hogy bírnátok/bírtátok?

Figyelt kérdés
12. héttől ágynyugalom. 6 hónap fekvés?? Hogy lehet ezt bírni?

2012. aug. 29. 23:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
én 1-1,5hónapig feküdtem, de azt hittem megőrülök már. nem csak, hogy nem csinálhattam semmit, nem mehettem sehova.. hanem a nagy lányomat se tudtam ellátni, mindent anyám és a párom csinált. alig vártam, hogy vége legyen ennek az időszaknak... ez a 6 hónap.. még belegondolni is borzasztó. mi bajod, hogy ennyit kell feküdnöd?
2012. aug. 29. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Mesterségesen lettem megtermékenyítve és az első 3 baba elment. Most ikreket várok,de ma reggel el kezdtem vérezni,ezért szülésig ágynyugalom. Be fogok kattani...
2012. aug. 29. 23:52
 3/12 anonim ***** válasza:
De, hogy fogsz. Tervezgeted a baba szobát, olvasol, sokat dvd-zel. Gondolsz a babákra és nem is lesz olyan hosszú. Kitartást
2012. aug. 30. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
hu nem semmi.. drukkolok, hogy megmaradjanak a babák. én folyamatosan a tévét bámultam egyébként, de már nagyon untam a végére
2012. aug. 30. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nincs nehéz dolgom a 3 hős kislanyommal, igazán jó baba, de még így is almodozom néha pár hét agynyugalomrol, főleg kettesben a Ferjwmmel, pedig van kire bízni és megyünk nélküle is ide oda, szóval elvezd ki a valódi nyugalmat a kicsik előtt. Sok boldogaagot, mert boldog leszel, de fáradt. ;-)
2012. aug. 30. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Osztom az utolsó véleményét, jól jönne nekem is most pár hét ágynyugalom. Örülj neki, hogy lustálkodhatsz "legálisan". Olvass, nézz tv-t, netezz, hallgass zenét, aludj. Később ha meglesznek a babáid, vissza fogod sírni ezt a nyugis időszakot.
2012. aug. 30. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Először is ne stresszelj előre ezen, mert az nagyon nem tesz jót.

Olvass, netezz, van milliónyi tök jó blog, fórum, ahol még ismerősöket is szerezhetsz, nézz filmeket, sorozatokat, keress valami kézimunkát...

Lehet, hogy ezek most a számodra felesleges butaságnak tűnnek, de az a lényeg, hogy próbáld magad jól érezni.

2012. aug. 30. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

így van!

Néz a jó oldalát! Sikerült terhesnek lenned és egyből két picit vársz:) Hát ez nagyon jó, nem?

- Tervezgesd a nevüket, ha fiúk, ha lányok, nézegesd a utónév könyvet

- nézelődj a neten mit hol lehet kapni

- tervezgesd a babaszobát

- írj blogot! szuper elfoglaltság, vagy nézz utána valami szuper új hobbynak (scrap book ilyenek)

- olvass sokat

- netezz, nézz tévét

- levelezzél rég "elfeledett" ismerőseiddel, mit nem adnék ha végre lenne időm válaszolni egy csomó embernek:)

- van időd végre pl. kiszortírozni a megunt, kopott ruhákat, vagy a receptjeidet rendezd egy füzetbe, - teszveszezz, vaterázz, én pl. sok megunt holmit eladtam és egy kis plussz pénz sem jött ám rosszul:)

- süssél, főzzél, persze nem 3 fogásos ebédet, de egy két perc alatt összedobható sütemény (pl. lusta asszony rétese) semmi energiába nem kerül

- na és persze sokat aludj, mert a babák születése után tuti nem lesz ebben pár évig részed

- kérd meg a barátnőidet, családtagjaidat, hogy ha tehetik, látogassanak meg, igyatok egy jó kapucsínót, dumáljatok

és


LEGYÉL NAGYON BOLDOG!


Minden jót


18 hós lombik kislány + 38 hetes pocaklakó kisfiú anyukája

2012. aug. 30. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Biztos kegyetlen lenne de 3 vetélés után bármit megtennék hogy megszülessenek egészségben és te is meg fogod!!! Ha lenne 6 hónapom arra amit nem néztem meg, nem olvastam el, nem csináltam meg ülőmunka, írnék egy jó kis bakancslistát és valóra váltanám ágyból mindazt amit ágyból valóra lehet. Megtanulhatsz egy nyelvet, megnézheted azokat a filmeket amik kimaradtak az életedből, én pl annyira szeretnék idegen tájakról természetfilmeket nézni, de sosincs időm rá. Vagy kiművelni magam főzésből vagy elolvasni a kedvenc íróm összes könyvét, megtanulni olaszul és olyan szívesen olvasgattam volna terhesség alatt csajos könyveket (pl Fejős Éva), de az első 3 hónapban a hányinger akadályozott bármi emberiben, utána meg hogy dolgoztam és estére elfáradtam nagyon. Biztos szétfekszed majd a feneked,a hátad, de lesz időd álmodozni arról milyen lesz a kicsikkel, neten élményeskedhetsz cuki babaruhákon, szóval igazán kismamának érezheted magad, mert nem akadályoz sem meló, sem ficánka nagyobb gyerek. Kívánom hogy a legpozitívabban fogd fel a dolgot és megszülessenek egészségben, hidd el meg fogja érni!!!!:-)

Jah és emailen tarthatod a kapcsolatot a barátaiddal. nem áll meg az élet csak több időd lesz!Az meg manapság olyan de olyan nagy kincs!!

2012. aug. 30. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én 9 hónapot feküdtem az elsővel! Az első 4 hónapban a hányás miatt, 13 kilót fogytam, kórház is volt. Aztán mikor már végre jól lettem volna akkor elkezdett nyílni a méhszáj és szigorú fekvés, csak mosakodni és pisilni kelhettem fel. Olvastam, tv-ztem, tervezgettem, listát írtam... Elvoltam. Ráadásul pont nyár közepén voltam terhes, a meleg is szörnyű volt. Ja, akkor még netem sem volt!!! Azért eltelt az a 9 hónap, sőt még túl is hordtam. A 36. héttől azért már felkelhettem.

Most a 3. babát várom, a nagyobbik óvodás, a kicsi bölcsis. 2 hónapot kellett feküdnöm. Az elején most is hányás miatt nyomtam az ágyat, majd mikor jobban lettem megint méhszáj probléma. Most 30 hetes vagyok, már nem kell feküdnöm, de elég gyenge vagyok, így mikor csak tehetem fekszem. Amúgy gondolj arra, hogy ezt az időszakot még vissza sírod, mikor semmi dolgod nincs. :)

Kitartás, egyszer vége lesz és most a babák a legfontosabbak! :)

2012. aug. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!