Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Azt hallottam, hogy a terhelés...

Azt hallottam, hogy a terheléses cukor vizsgálat elötti este össze lehet keverni a trutyit, pici citrommal. berakni a hűtöbe, és reggel meginni. Ez tényleg igaz?

Figyelt kérdés
Az sztk-ban azt mondták,megihatom otthon,nem kell végig ülni a 2órát.
2008. máj. 13. 15:50
 1/7 anonim ***** válasza:
A terheléses vércukor vizsgálat lényege: éhgyomorra vesznek vért, utána meg kell innod a löttyöt (ahová én járok, oda vittem magammal 2 dl tejet és 1 üres zsemlét, mert ez a gyakorlat, erre van kiszámolva a vércukor érték), majd 1 óra múlva (egyes kórházakban 2 óra) megint vért vesznek.
2008. máj. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ez mindenhol máshogy van. Én múlthéten voltam és ott reggel 8-kor levették a vért, éppenhogy összekeverte a nővér a löttyöt(a második kortynál már szinte rágni kellett)de kicsi citromlevet tett bele legalább. Aztán pontosan 2 óra múlva vissza kellett menni a következő vérvételre.

Nem lett volna kellemetlen, ha hagyja, hogy én kevergessem kicsit tovább. Szóval az a tanulság, hogy legyél erélyes és keverj!!:))) Hallottam olyanról, aki jeget vitt bele. Én is gondolkodtam rajta, de nincs termoszom :))

Az biztos, hogy előtte van vérvétel és utána pontosan 2 órával. (Közben én vásárolgatni mentem.)

A mi kórházunkban kétszer is van ilyen ráadásul, a 22. és a 28. héten úgy tudom. Legközelebb okosabb leszek.

23 hetes kismama.

2008. máj. 13. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nálunk 8-tól fél 10-ig van labor,tehát egy nap nem tudják levenni.Ez biztos,ma voltam vérvételen,és holnap kell visszamennem a terhelésre...
2008. máj. 13. 16:24
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem, tilos összekeverni előre!!!

Akkor ott, a laboros fogja neked megkeverni.

Citromot vihetsz magaddal, beleteheted, de iható.

Nem ihatod meg előre, hisz a vizsgálat úgy kezdődik, hogy vesznek éhgymorra vért, aztán megiszod, és utána-kinél hogy -veszik le a még 2 vagy 3 vért. És megcisnálják 2 óra alatt, mert ezt ne húzhatod másnapra.

TEhát nem keverhetsz, és nem ihatod meg reggel.

Menj oda éhgyomorra, vidd a port, és ha akarsz citromot, és kész leszel 2 óra alatt, nem vészes. Utána ehetsz csak, van ahol inni sem engednek közben.

2008. máj. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az összekeverésről a timmermann oldalon olvastam,nem én találtam ki! És úgy látom nem értitek. Ma voltam az éhgyomros vérvételen,és miután csak másfél órát vannak nyitva,HOLNAP kell mennem a terhelésre!!!!!! Azt mondták igyam itthon
2008. máj. 13. 17:27
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia. És ők adták a cukrot? Mert ha igen, akkor elképzelhető, hogy nálatok így csinálják, de ez nagyon furcsa. Főleg, hogy csak ennyi ideig működik a labor. Ilyet még nem hallottam. Hol van ez ha megkérdezhetem?
2008. máj. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
nőgyogyi adott receptet a cukorra,xv ker
2008. máj. 13. 18:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!