Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Csecsemős nővérek a Szent...

Csecsemős nővérek a Szent Imre Kórházban?

Figyelt kérdés

Úgy hallottam, hogy nem nagyon foglalkoznak az ember lányával, ha nincs fogadott csecsemősöd.

Van olyan anyuka, aki fogadott fel nővérkét? Írnátok erről nekem - kit? mennyiért? milyen előnnyel járt? ... Előre is köszi a válaszokat!


2012. aug. 30. 18:08
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem is ajánlották, hogy fogadjak fel első babával, mert hiába vannak többen, ha oda kerülsz meglátod mennyit dolgoznak non stop, nem tudnak az anyukákhoz kirohangálni, és főleg nem pont akkor, amikor kéne.

Nekem nagyon megérte!

Gyakorlatilag az első mellre tételtől kezdve mindig ott volt, amikor kellett. Elcserélte a műszakját, hogy több napon át ott legyen, amikor én szültem, a szabad napján is bejött (vasárnap!) megnézni, hogy vagyunk. Telefonon folyamatosan elérhető volt, és még hetekkel később is fel tudtam hívni, ha volt valami.

A szülésem problémás volt, így a babát elvitték, a szülőszobán nem került mellre, csak egy nappal később hozták ki nekem. Nagyon aluszékony volt, egyedül nem boldogultam volna.

Neki köszönhetem a "sikeres szoptatás" nagy részét, megtanított kézzel fejni is, és azt mondta, akkor mehetünk haza, ha már "mindent tudok". (Ez a 4. napon volt)

További plusz volt, hogy a fürdetést ő csinálta egy előre megbeszélt időpontban, a férjem is bejöhetett, mindent megmutatott. Bár ez talán nem olyan lényeges, de szerzett olyan ruhát, ami a babám mérete volt, és nem "halál szakadt".


Nekem az is sokat számított, hogy ő jött be a szobába hozzám, és nem nekem kellett menni, mert alig tudtam járni, és hát az első napokban ez sem mindegy... :o)


A második és a harmadik babámnál már persze nem kellett. Jó volt vele újra találkozni...

2012. aug. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ja, pénzről nem esett szó, mi akkor 10000-et adtunk neki borítékban, tényleg megérdemelte.
2012. aug. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! És esetleg az elérhetőségét meg tudnád adni, akár priviben is?!
2012. aug. 30. 18:38
 4/7 anonim ***** válasza:

bocsi, hogy itt kérdezek!

mennyi a minimum, amit illik adni egy csecsemős nővérnek, hogy rendesen ellása a picit?

2012. aug. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is tudok egy nagyon szuper csecsemős nővért, akit fel lehet fogadni, ha hajlandó vagy még ezért plusz pént adni. Priviben én is szívesen magadom a nevét, telefonszámát.
2012. szept. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én úgy hallottam,h a csecsemös 40 ezer FT,ha választasz,és 1X ki is megy a lakásra még plusszban.

Ha jó a csecsemös,akkor enm sajnálnám én sem

2014. febr. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Bocs, de mi az ,hogy "mennyit illik adni, hogy ellássa a picit???" Hová jutottunk??? Miért kell a csecsemős nővérnek is már pénzt adni, hogy ellássa azt ,amit ő vállalt és gyakorlatilag elvégezze a munkáját? Szerintem meg felháborító! Én sem várok el a munkahelyemen,hogy fizessenek a szülők, hogy megtanítsam mondjuk tisztességesen az olvasást-írást.Vagy ki ad hálapénzt a rendőrnek, a tűzoltónak ,akik napi szinten az életüket kockáztatják? Miért nem kap hálapénzt ,aki boltban 12 órákat ül minimálbérért egy kasszánál???

Én is szültem, és eszem ágában sem volt még nekik is pénzt adni,,,egyrészt ,mert tb-ét fizetek, másrészt a 4 nap alatt,amit kórházban töltöttem egy csecsemős nővér hozzáállásával sem voltam megelégedve.Gyakorlatilag semmit nem segítettek, de nem csak nekem nem....a hangnem pedig kritikán aluli volt. Nem volt miért pénzelni őket, mert a szoptatást is a magam erejéből + a védőnőm segédletével oldottam meg. Meg a 4 nap alatt legalább 6-8 csecsemőssel találkoztam, majd biztos arra lett volna anyagi vonzatom, hogy mindegyiket lepénzeljem, hogy normálisan ellássák azt ,ami a feladatuk. SŐT ETIKÁTLANNAK TARTOM, aki ezért pénzt vár el, hogy megmutassa pl. a szoptatást.Illetve elveszi a kismamáktól! Ennyi erővel a kórházi takarítónéni is megérdemelné.

2015. febr. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!