Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi keményedés normális...

Mennyi keményedés normális egy nap?

Figyelt kérdés
33 hetes kismama vagyok.A védőnőm szerint napi 10 fájdalommentes keményedés normális de vannak olyan napjaim h elég sokszor érzem.Egyik nap csak egy párszor, másik nap már legalább 20szor.Mostanában már egyre gyakoribbak az ilyen napok.Amíg nem fájdalmas addig nem kell aggódnom?
2012. aug. 30. 18:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Pont a héten kérdeztem erről a dokimat.

Én 34 hetes vagyok. Azt válaszolta, hogy 15-20 keményedés egy nap egyáltalán nem vészes. Szedjek továbbra is magnéziumot, és amikor bekeményedik a hasam akkor kicsit pihenjek.


Most már egyre többszőr lesz, sőt lassan a jóslók is jönnek, szóval ne aggódj. Készül a szervezet :)


34hkm

2012. aug. 30. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem a 18. héttől rengeteg összehúzódásom volt naponta. Volt olyan, hogy napi 40-et számoltam! Nem fájt, "visszatartó" tablettákat szedtem a 36. hétig, és a 40. héten szültem. Nálam ez így volt normális:) Ha tudod, polcod fel sokat a lábaidat, az kicsit enyhíthet az összehúzódásokon.

Szerintem nincs miért aggódnod!

2012. aug. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én is pont így vagyok, de nekem néha előfordul hogy ha a keményedès közben mozgok akkor fáj is rendesen. Ilyenkor szoktam gyakorolni a légzést.

33+3 hkm

2012. aug. 31. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!