Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Harmic feletti kismamák,...

Harmic feletti kismamák, pontosan hány évesen vállaltátok a terhességet?

Figyelt kérdés

Minden rendben volt a terhesség alatt, szülésnél a babával?

Azért kérdezem, mert 31 éves vagyok és sajnos még nagyon távoli számomra a gyermekvállalás. Néhány hónapja véget ért egy hosszú és komoly kapcsolatom. Most itt vagyok egyedül és minden vágyam egy család. Szerencsére a munkahelyemen vannak körülöttem férfiak, így reménykedek, majdcsak újra rámtalál a szerelem. De ami miatt aggódok, pontosan nem akarok rágörcsölni (remélem értetek?), hogy kifutok az időből a gyermek vállalás terén. Nem akarok csak azért gyorsan belefutni egy kapcsolatba, hogy legyen már végre gyermekem, viszont annyira nagyon vágyok egy babára és félek, hogy elszalad felettem az idő.

Ha valaki volt hasonló helyzetben jó volna, ha megírná röviden a történetét. Illetve, ha csak a kérdésemre válaszoltok, az is remény keltő számomra.


2012. aug. 30. 22:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

29 évesen ismertem meg a férjemet, 31 évesen szültem az első babánkat, most 32 vagyok és napokon belül születik a második.

Én sem hittem volna, még ezelőtt 3 évvel, hogy most lassan kétgyermekes, boldog, házas családanya leszek! Megismertem a férjemet, 4 hónap múlva megkérte a kezem, 6 hónap múlva megvolt az esküvő. Gyermeket is azonnal akartunk, de sajnos másfél évet váratott magára, nehezen esetem teherbe, de kárpótolt minket az élet mert a második gyerkőc pikk-pakk megfogant, és lesz harmadik is:)


Ne csüggedj, lehet jövőre már babázol:)

2012. aug. 30. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
32 évesen házasodtam, és 36 évesen lettem terhes az első gyerekünkkel.
2012. aug. 30. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
45%

Szia!

Bár én 24 éves vagyok, van 1 lányom (6hós) nem tudok személyes tapasztalatot, de...

Anyukám fiatalon szült engem és a tesómat és a 3.tesómat 36évesen szülte! SEmmi gond nem volt a terhességével, már 5 éves a tesóm és nagyon okos kisfiú! Na és nagyon rosszcsont is :) A barátnőm 38éves! Ő most várja az első babáját (fis lesz) és minden oké eddig a terhességével! 32hetes terhes! Szóval nyugi! Abszolút ne izgulj ezen! Manapság amúgy is a nők 90%-a 30fölött szül... Szomszédom 33 éves, és 1 éves a fia! Makk egészséges! A környezetembe talán 1 anyuka van, aki 28 évese és egy 24év, mint én! Manapság ritka számba megy a fiatal anyuci! De ez szerintem szerencse is, h valaki megtalálja a megfelelő partnert, megvan az egzisztencia vagy kiélte magát az ember! Te vágysz rá, minden megvan és ha meglesz az ideális partner, csak élvezd a terhességed minden pillanatát, ne azzal foglalkozz, h lesz-e baj a korod miatt, mert nem lesz nyugi! :)

2012. aug. 30. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
74%
37 vagyok, 11 hetes, 3. gyerek, de 31 voltam mikor bepánikoltam, igaz volt már egy, de elváltam és jöttek a randik egyik sem volt túl biztató:-) és csak azt tudtam, hogy én akarok még gyereket. Nagyon el voltam keseredve volt egy 3 éves kapcsolatom, ami mint kiderült teljes mellékvágány, na akkor még jobban pánikoltam, telnek az évek és itt leszek egy gyerekkel egyedül pedig én szép családot, meg legalább egy gyereket akarok.... és akkor megismertem a férjem:-) nagy bátorság tudom de egy hónap múlva terhes is lettem:-) több mint hat éve vagyunk együtt, de ha valaki azt mondta volna két hónappal előtte hogy egy év múlva kisbaba sír a házban hát hülyének nézem:-) Nagyon szereti a nagy lányomat, jobban kijön vele mint az apjával, igazi család vagyunk. Jó itthon együtt lenni és most jön még egy picike kis csoda hozzánk, hát így leszünk teljesek:-) Remélem ez a történet, pozitívan hatott rád:-)
2012. aug. 30. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Anyukám unokatesójának története:

32 éves koráig még kapcsolata sem nagyon volt, kézhez nevelték a szülei, otthon lakott! Akkor gondolt egy merészet, elment 300 km-rel arrébb dolgozni, fél éven belül megismerte a Párját, újabb fél éven belül megfogant a kisfiuk. Problémamentes terhesség után megszületett a kiskrapek, aki most már 5 éves nagyfiú. Boldogan élnek, szeretetben nevelik a gyermeküket! Kitartás!Lehet neked is gondolnod kellene egy merészet?:-)

Üdv, 32 hkm

2012. aug. 31. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

33 éves leszek, mire a 3. babát megszülöm. 28 éves voltam, mikor házasodtunk, fél év járás után. Esküvő után egyből teherbe is estem. Nagyon boldog vagyok.

Előtte nekem is volt egy szerencsétlen hosszú kapcsolatom.

2012. aug. 31. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
30%
Én 22 voltam mikor a férjem megismertem,teltek múltak az évek majd 26 évesen megkérte a kezem,csaptunk egy igazi nagy falusi lagzit:)28 évesen már terhes voltam a két kis tökikénkkel akik most 21 hónaposak és most 30 évesen jön a kistesó akit habár nem mostanra terveztünk de időközben rájöttem hogy miért is most jön...mert én már ha most visszamentem volna dolgozni tuti nem akarok megint szülni meg a korom miatt sem,na így hát nem leszek 31 éves mire nagycsaládos anya leszek ami mindig is szerettem volna lenni:)))
2012. aug. 31. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező, hidd el, semmi okod az aggodalomra...

38 éves leszek októberben, 13 hetes vagyok ELSŐ babával.

Soha nem gondoltam arra, hogy kifutok az időből, bár igazság szerint arra se, hogy babát szeretnék mindenáron...

Egészen addig amíg tavaly megismertem azt az embert, akinél már egészen az elején ösztönösen éreztem, hogy : igen, Ő és csakis Ő lehet az én gyerekem apja.

Hozzáteszem, csak hosszú kapcsolataim voltak előtte, 10 éves, majd 7 éves, de soha, egyetlen pillanatban sem vágytam arra, hogy teherbe essek, és kisbabát szülhessek.


Semmi nem történik véletlenül, eljön a Te időd, és a Te pillanatod is!

Valóra vált álmokat kívánok Neked!

2012. aug. 31. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

32 múltam, mikor az ikreim megszülettek. Problémás terhesség volt, sok gonddal. Az ízületeim fájnak azóta, főleg a bokámban meg a térdemben, de még egy babát szeretnénk.


Egyik barátnőm 34 múlt, első babáját várja, teljesen rendben van minden, még rosszul sem volt egyszer sem.


Nem lehet megjósolni, ki hogy fogja bírni, vagy hogy alakulnak a dolgok, de az jó kezdet, ha a leendő szülők egészségesek, életerősek, s ez lehet erős harmincas években is, lásd a válaszolókat.

Jelenleg annyit tehetsz, hogy igyekezz rendbe rakni vagy megőrizni az egészségedet, és légy nyitott a szerelemre.

Ne félj, 31 évesen még mindig nagyon fiatal vagy mindenre!

2012. aug. 31. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia. 34 múltam, most jön a második baba, januárban születik, tehát majdnem 35 leszek már akkor!!

NEM ÉRZEM MAGAM ÖREGNEK, SŐT A BABÁK FIATALÍTANAK!!!!

2012. aug. 31. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!