Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha 16 hetesen kb. a köldököm...

Ha 16 hetesen kb. a köldököm alatt van a baba, akkor miért nagy az egész hasam, a köldököm felett is?

Figyelt kérdés

Nekem szinte nem is a köldököm alatt nagy, ott épphogy kidudorodik, de felette, a gyomrom környékén és máshol is, óriásinak tűnik. :/

miért? Nektek is ilyen?


2012. szept. 1. 16:50
 1/6 anonim ***** válasza:
mert a méhed is nő, kell a babának a hely, ilyenkor még kényelmesen, elfér, úszkál odabent:)
2012. szept. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De a méhem csak a köldököm alatt van, feljebb még nincs, még nem olyan nagy, így nem igazán értem miért óriási a hasam máshol is.
2012. szept. 1. 17:38
 3/6 anonim ***** válasza:
Azért, mert amit eszel, sokkal lassabban emésztődik. A terhességgel együtt jár az emésztés lassulása. Emiatt akár többnapnyi étel is lakik a gyomorban. Én pont így voltam, vagyok. Emiatt 2 hónaposan meg kellett mondanom a munkahelyen, hogy terhes vagyok, mert amúgy is leolvasták rólam. :) Sokszor érzem pl, ha eszek, hogy utána kőkeménnyé válik a gyomrom, és akár 12 órán át úgy is marad.
2012. szept. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Na ugyanez a helyzet velem is. Csak nemtudtam, hogy mi okozza, de most már érthető! Köszi a választ. :)
2012. szept. 1. 18:32
 5/6 anonim ***** válasza:

a kettő kombinálva. :) Nő a méhed, és lassul az anyagcseréd, tehát a hasüregből kiszoruló belek feljebb nyomódnak, ráadásul még tele is vannak kajával, ami lassan szívódik fel, szóval ezért tűnhet óriásinak ahhoz képest, hogy mekkora a terhességed. Nekem is ez volt/van, csak én már hozzászoktam. :D Teljesen normális, ne aggódj! :)


Szép babavárást!

28 h km

2012. szept. 2. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi a hasznos válaszokat!

Nektek is szép babavárást! :)

2012. szept. 2. 01:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!