Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Több mindenre allergiás...

Több mindenre allergiás vagyok, ezért Aerius-t szedek.5 hetes terhes vagyok. Szedhetem így is tovább, vagy abba kell hagynom?

Figyelt kérdés
Van olyan kismama aki szintén ezt szedte terhesség előtt?Lehet tovább szedni,vagy abba kell hagyni??Ja,és káposztaleves kapszulát sem szabad szedni terhesség alatt??Köszönöm a válaszokat.
2012. szept. 1. 22:06
 1/4 anonim ***** válasza:
allergiagyógyszert nem szabad terhesség alatt szedni
2012. szept. 1. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia, én is azt szedtem terhesség előtt (illetve azóta hogy már nem szoptatok) de terhesen nem lehet szedni, engem legalábbis leállítottak róla. Egy kínszenvedés volt minden napom kb. mert sajnos nem csak az épp termő fű fa virágra vagyok allergiás hanem nem szezonálisan is csomó mindenre.
2012. szept. 2. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mindkettőt abba kell hagyni, az allergiád miatt pedig beszélj az orvosoddal, hogy mit javasol helyette (bár már hallottam olyat, aki szedte terhesen az Allegrát, de én személy szerint nem tenném és anno nekem azt mondta a tüdőgyógyászom, hogy nem szedhetek semmit a befújós asztma gyógyszereimen kívül-mert én fulladok is.

Már két gyermeket szültem, terhesség alatt gyógyszer nélkül is kitűnően voltam, ittam naponta kalcium pezsgőtablettát, az is jó- szoptatás alatt is jó volt a kalcium nekem, hisz akkor sem lehetett allergia gyógyszert szedni).

Fogyózni meg természetesen tilos terhesen, méreganyagok szabadulnak fel a szervezetben, ami árthat a fejlődő magzatnak.

/Szoptatás alatt sem szabad szedni a káposztaleves kapszulát hasonló okokból, mert akkor az anyatejbe mennek át káros anyagok./

2012. szept. 2. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem.Nagyon szépen köszönöm a válaszokat.Amióta megtudtam,hogy terhes vagyok,egyiket sem szedem,csak az allergiám már pár napja elkezdett kínozni,zuhanyzás után tiszta vörös mind a 2 lábfejem és úgy viszket,hogy majd megőrülök.A szemviszketést próbálom nem is észre venni.A babárt bármit megtennék.Ha nem szabad,akkor nem!! :)
2012. szept. 2. 09:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!