Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Csak engem idegesít a "terhesn...

Csak engem idegesít a "terhesnyelv" és a mai terhes nők viselkedése?

Figyelt kérdés

Kismamika, pozi teszt, pocaklakócskám, stb.


Értem én, hogy a várandós nők a föld fölött két méterrel járnak, és boldogok, ez természetes, de ez egy kicsit túlzás, mintha azt mutatnák ezzel,hogy csak ők lehetnek terhesek. Régen ilyen nem volt. Most azt látom, hogy a terhes nők alig mozognak, már-már eszelősen óvják magukat minden környezeti behatástól és mindeközben úgy tesznek, mintha ők lennének a föld középpontja. Tisztelet a kivételnek.


2012. aug. 31. 15:29
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
75%
De, régen is volt ilyen, csak az Internet nem volt olyan fejlett, hogy mindenhol ezt lássuk.
2012. aug. 31. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
66%

:) Régen minden más volt. régen nem volt ennyi vizsgálat sem, meg ennyi hülyeség amivel idegesítik a kismamákat.

Ez a mai világ sokkal babacentrikusabb, mint amikor mi voltunk gyerekek. nekünk jók voltak a fém mászókák is, a beton játszóterek is, de nem is baj ha erre fejlődik a világ. A terhesség egy csodás állapot, amit van aki igy él meg van aki úgy. A nyelv... hát gügyögös, de engem nem idegesít. nem kell vele foglalkozni.

2012. aug. 31. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
56%

akkor tisztelet a kivételnek

én nem vagyok magamtól elájulva mert terhes vagyok.

második gyerkőc lesz,a kislányommal se volt máshogy.

mindent egyedül csináltam, a 40 héten is kisétáltam a klinikára vizsgálatra pedig nem volt közel.

cipeltem ilyenek, nem volt másabb mintha nem lennék terhes.

annyi hogy a cípőfűzömet már tényleg a férjem kötötte be mert már az utolsó napokon nem bírtam hajolni, ettől függetlenül nem óvtam magam, rendszeresen biciklizek most is, 30 hetes vagyok már pedig, de muszáj..ez van!


de azért jó érzés terhesnek lenni, kisbabát várni,és jól esik ha megnéznek az utcán hogy milyen csinos aranyos pocakos kismama

na meg ilyenkor tombolnak a hormonok


ezt csak az értheti aki terhes.

2012. aug. 31. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
34%
Te várandós vagy?
2012. aug. 31. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
84%
30 hkm vagyok, engem csak az idegesít, ha ezekbe "belevonnak" engem is... Mikor megkérdezik hogy van a pocaklakóm, és ha szépen megkérem, hogy ezt ne használja, mert nem szeretem, én vagyok a gonosz. Ha kérdezik pl. hogy "Mennyi volt a súlyotok a 26. héten?" és azt mondom, hogy én 80 kg voltam, a kicsi meg 1100gr., hülyének néznek. Ha megtudják, hogy biciklivel járok mindenhová, ufóként néznek, és szinte lehordanak (!) hogy miért nem inkább csak ülök egy helyben...
2012. aug. 31. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
88%
..igen ettől a többes számtól én is rosszul vagyok
2012. aug. 31. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
86%

Mikor terhes voltam akkor például a boltban vagy a buszon leszarták hogy terhes vagyok, ugyanúgy lökdöstek majdnem kiestem a buszajtón.

A boltban pedig a hasamnak tolták a kosarat.

Én nem magamat féltettem hanem a babát aki a hasamban van.

Régen nem volt beültetés, lombik most pedig van azoknak a számára akiknek nem sikerül a baba, és ez sokszor pihenéssel jár együtt.

Végig bicikliztem a terhességem, nagyon sokat sétáltam, nem pihentem és az utolsó két hétben fel sem bírtam állni mert trombózis gyanus voltam.

Ha most lennék terhes nem tenném ugyanezt,többet pihennék.

2012. aug. 31. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
59%
szerintem egy nő megérdemli ha már élete árán gyereket vállal akkor legalább kilenc hónapra ő legyen a világ közepe (legalább a férjének)
2012. aug. 31. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
61%
engem nagyon idegesít a többes szám és a pocaklakózás is, én a 30. hétben vagyok, de ki tud kergetni a világból amikor pl. azt olvasom hogy "már leesett a köldökcsonkunk", vagy ha lepocaklakózzák a gyerekemet. Nekem a kedvencem hogy mindenki olyan képet rak ki a facebookra a gyerekéről, amelyiken éppen undorítóra mázolta magát körtével vagy barackkal, és odavannak érte hogy mennyire aranyos. Szerintem nem aranyos, maximum ha letörlik a képéről azt a sok lekvárt.
2012. aug. 31. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
59%
Én is szoktam itthon pocaknak hívni, de máshol nem. A többet számtól a hajam tépem. Van, aki már a babával is ezt csinálja: nagyot kakiltunk, már tudunk állni, stb... Egyik barátnőm is ilyen, néha nehéz nem visszaszólni valami vicceset. Ja, egykorú gyerekeink vannak, szóval nem vagyok egy szingli, aki csak piszkálódni akar, de én mindig csak a lányomat mondom egy személyben. A pozi tesztet is annak hívom, vagyis írom, itt szoktam, ez rövidítés. Idegenek előtt nem is beszélek ilyenről.
2012. aug. 31. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!