Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhes lettem nem tervezetten,...

Terhes lettem nem tervezetten, viszont az elmúlt egy hónap ünneplésekkel, nyaralással telt, így alkoholt fogyasztottam végig, mennyire káros ez a magzatra?

Figyelt kérdés

Teljesen kétségbe estem most... Késett a menstuációm, furán éreztem magam így teszteltem és pozitív lett... Pedig mindig védekeztünk, szóval egyáltalán nem számítottam rá!


Az elmúlt hónapban minden hétvégén volt baráti összejövetel, így minden hétvégén fogyasztottam valamennyi alkoholt, részeg sosem voltam, de nem is egy kortyról van szó...

Emiatt most annyira aggódom, hogy baj lehet...


Már beljentkeztem a nőgyógyászhoz, de addig is segítsetek légyszíves, hogy tényleg nagy az aggodalomra az ok, vagy nincs akkora baj?


2012. szept. 3. 10:15
 1/6 anonim ***** válasza:

Nőgyógyászhoz így is úgy is el kell menned.


Amúgy meg alkoholista csövesek is egészséges gyereket szülnek sokszor. Nem hinném, hogy ilyen korai állapotban ennyi alkohol komoly károkat okozna, mert akkor be sem ágyazódott volna a magzat már eleve, felszívódott volna, vagy elvetéltél volna.

2012. szept. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom h ilyen korai terhességnél még nem okoz problémát.
2012. szept. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Semmi baja nem lesz!

Nekem azt mondta doki fél év próbálkozás után hogy még egy jó darabig nem lehet gyerekem mert a hormonjaimat rendbe kell hozni meg még egyéb dolgokat.Ebbe belegondoltam ,neki búsultam és úgy bepálinkáztam hogy arra sem emlékszem hogyan kerültem haza sőt még rá is gyújtottam pedig akkor már nem dohányoztam 1 éve ja és nem egy szálat szívtam el!

Na arra meg aztán már végkép nem emlékszem hogyan gabajodtam össze a férjemmel,de állítása szerint csúcsformában voltam :-)Meg is lett az eredménye egy makk egészséges kisfiú és tuti hogy akkor történt mert én mindent felírtam előtte görbét vezettem de ahogy szokták mondani az élet utat tör magának.

A lényeg most-on van és nem kell semmit bele beszélni az elmúlt időkbe,most figyelj oda és várd a csodálatos ismeretlent!Szép élményekben gazdag babavárást!

2012. szept. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Jaj köszönöm szépen a megnyugtató válaszokat!!!
2012. szept. 3. 10:37
 5/6 anonim ***** válasza:
Tavaly előtti szilveszter, 2 napos baráti evés-ivás éjszakázás-buli...ahogy szokott. majd hazajöttünk rá 1 héttel kiderült,h terhes vagyok. Karácsony körül foganhatott a babó. 1 hét múlva 1 éves lesz a nagylányom:) és makkegészséges.:)
2012. szept. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Én is nagy bulizós voltam, nagy bagós is, napi másfél doboz cigi, mikor megtudtam h tehes vagyok, pozitív teszttel, akkor már 9 hetes terhes voltam. Elötte 3 nappal, úgy berúgtam pálinkától, h hánytam is! De a 9 hét alatt egy párszor előfordult ilyen... Nagyon féltem... Most 9 hónapos és semmi baja, nagyon egészséges, 3700 gm-mal született!!!
2012. okt. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!