Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Napi két-három kávét ihatok?...

Napi két-három kávét ihatok? Koffeinmenteset iszom, édesítőszerrel, mert cukros vagyok. Árt ez a babának nagyon?

Figyelt kérdés
2009. júl. 28. 12:00
 1/5 anonim ***** válasza:
93%

Akkor mi ártana a babának ha se koffein se cukor teee? :)

Aranyos vagy hogy ennyire félted,de nem ártasz neki.

2009. júl. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
67%

Ha a terhességed kezdetétől koffeinmenteset iszol, akkor az nem árt. Viszont azt olvastam, hogy ha az elején koffeinest iszol, akkor a baba emlékszik rá, hogy ettől az íztől gyorsabb lett a pulzusa, és később hiába állsz át mentesre, már az íz kiváltja a szapora pulzust.

Hát az édesítőszerekről nem hallottam túl jót, többet ártanak, mint a cukor, rákkeltő hatásuk van. Hogy ez mennyire érinti a magzatot, azt nem tudom, kérdezd majd meg tanácsadáson. Szerintem rá nem hat.

2009. júl. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
90%

Én is cukros lettem és én napi 2 csökkentett koffeintartalmút iszom édesítővel (alacsony a vérnyomásom). A koffeinmentes nem káros! A lényeg hogy az édesítő ne aszpartámos legyen, de belinkelek Neked egy kérdést, ott olvashatsz az édesítőszerekről.

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..

Amúgy a margarin és rákkeltő, mindenre ezt mondják már, és mivel mi cukrot nem fogyaszthatunk, így kis mennyiségben szerintem nem gáz az édesítő. Van aki dohányzik, és ott vannak a tartósítószeres ételek...

Kitartás, minden jót kívánok!

30 hetes kismami

2009. júl. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A teát és a kávét egyébként is nemcsak a baba miatt nem ajánlják,hanem mert nehezítik az ásványi anyagok és vitaminok felszívódását a szervezetben.Elég gyakori kismamáknál a vashiány,emiatt is nem ajánlják.

Erre jó odafigyelni,bár nem tudom,hogy a koffeinmentesre is vonatkozik e ez.

2009. júl. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
90%

Szia!

Még a koffeinos,gyengére lefőzött kávé se árt!Én is ittam!Annyira nem kell mindentől tartani!

További jó kávézást!!:)))

2009. júl. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!