Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónapos babám teáját ízesíth...

8 hónapos babám teáját ízesíthetem nádcukorral vagy édesítőszerrel?

Figyelt kérdés
Talán ezek nem olyan károsak mint a sima cukor...
2011. okt. 24. 18:32
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
8 hónaposnak én még nem ízesítettem semmivel. Szerintem az édesítőszer rosszabb mint a cukor..
2011. okt. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
csatlakozom
2011. okt. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
Miért tennéd? Annyira korai még...
2011. okt. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
A cukor sem káros,ha nem sokat teszel bele. Az édesítőszer viszont az.
2011. okt. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
A nádcukor a legegészsésebb. Használj ebből, ha nagyon akarod egy picit édesíteni.
2011. okt. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
94%

Én nem bírom ezt a mai felfogás, minden káros basszus, a cukor, a liszt, a gyógyszer, a tápszer, minden.

Ellenben a homeopátia, meg az édesítőszer, mig mindeféle buláták, na azok jöhetnek.


Elnézést kérek, de már teljesen kiakaszt ez a felfogás.

Semmi sem káros, ha nem viszed túlzásba. Ha teszel egyszer a teájába egy fél kiskanál cukrot, semmi baja nem lesz. Ha adsz neki egy szelet kenyeret, vagy egy piskótát, hogy rágcsálja, szintán semmi baja nem lesz.

A mértékletesség a fontos, nem a szélsőségek.

2011. okt. 24. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
Miért szeretnéd ízesíteni? Nem issza meg?
2011. okt. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Kedves 18.45!

Látod az előtted válaszolókat? ŐK viszik túlzásba sztem. Én eddig is raktam fél kk cukrot a teájába. Én vagyok az, aki tuti nem félti túl a babáját, sőt. Kap rendes ht kekszet, nem babakekszet, mert az nekem drága. Pár naposan is raktam a köménymag teájába cukrot. (közben hallom a huhogásokat :) ) Az egészségesség miatt gondoltam a nádcukorra, a foga miatt az édesítőszerre. Akkor áttérek a nádcukorra, 1 hete édesítőszert teszek bele.

Én nem fogom úgymond "megkímélni", mert ahogy megeszi az első Túró Rudiját, Kinder Pingui-jét, bármit!!!! Ott van a cukor, E betű, színezék, aroma. És az oviban sem ilyen-olyan hiper-szuper kaját fognak feltálalni. Kakaó tele van cukorral. Erről ennyit. Hozzátartozik az élethez.

Hurr-hurr-fújj-fújj (köszi!)

2011. okt. 24. 18:58
 9/25 anonim ***** válasza:

Bocs, senki sem hurrogott, de már a kedvem is elmegy, hogy válaszoljak ide. Csak leírtam a véleményemet? Utálom a mesterséges sz@rokat, egyszerűen nagyon távol áll tőlem, ezért írtam, hogy csatlakozom. A saját kajámba se rakok, még ha fogyózom, akkor sem.


Kérdezd meg saját magad, válaszolj is rá és akkor elégedett leszel!

2011. okt. 24. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

Az édesítőszerrel vigyázni kell, ha többet adsz a kelleténél (kicsi gyereknél ez elég kis mennyiség) hasmenést okoz.

Sajnos tapasztalatból tudom. 4 éve lettem cukorbeteg, nekiálltam szorbittal sütit sütni. Hát a hatás frenetikus volt:) Szélgörcsök, hasmenés, sorban állt a WC előtt a családom. Utánaolvastam, és akkor jöttem rá, hogy nem csak ránk van ilyen hatással.

2011. okt. 24. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!