Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt olyan eset, amikor...

Volt olyan eset, amikor negatív integrál teszt esetén mégis Down-kóros baba született?

Figyelt kérdés
2012. szept. 3. 17:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
engem is érdekelne ez kombinált teszt esetén!
2012. szept. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Kombináltnál lehetséges sajnos azt tudom!

Pont most járt így egy ismerős hölgy!

2012. szept. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Negatív lett a teszt eredménye és a baba down-kórral született?
2012. szept. 3. 18:25
 4/11 anonim ***** válasza:
jézusom.pont holnap megyek kombináltra..megbeszélek mindent a genetikussal..akkor végülis majdnem h feleslegesek ezek a tesztek?!
2012. szept. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Sajnos ez mind csak statisztika, valószínűség számítás.Nem ér semmit, ha 1/10000 negatív-eredmény, de pont te vagy az az egy.(szerintem)
2012. szept. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Oké, hogy csak statisztika, de konkrét esetről tudtok, amikor a negatív eredmény ellenére beteg lett a kicsi? Mert annyi rémhírt lehet olvasni, hallani, de konkrétummal még nem találkoztam...
2012. szept. 3. 18:47
 7/11 anonim ***** válasza:

Igen, negatív lett neki minden!

Én pl. anno az Istenhegyi úton csináltattam, ahol az országban a legnagyobb százalékban szűrik, de még ott is 97% körüli a biztonság. Tehát az a 3% még mindig ott van!

2012. szept. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
És kombinált tesztet csináltatott vagy integrált?
2012. szept. 3. 20:29
 9/11 anonim ***** válasza:
67%

Szia! Először kombinált tesztet csinálnak ultrahang és vérvizsgálat, HA rossz az eredmény akkor kibővítik a 16 hét körül megint egy vizsgálattal.Akkor még mindig el tudják venni ha ugy döntessz.

Én is be voltam szarva,hogy mi lesz, de az az igazság, szerintem az első gyereknél sokan megcsináltatják, de nem 100 százalék, és erről papírt is aláíratnak,hogy ne tudd őket perelni ha később esetleg baj lesz.

Az az igazság, hogy kevés az esély persze,hogy te legyél az az egy százalék, de ha mégis akkor hogy döntenél?

Mert az nem tudja megmondani,hogy milyen mértékű a fogyatékossága, lehet hogy "csak nyúl szájjal" születne és teljesen egészséges lenne mentálisan. Szóval ez is egy dilemma,hogy akkor mi legyen ha beteg...


Ha nagyon beteg lenne akkor általában a természet "megoldja" és elvetélődik. A természet bölcs, erre mondják.


Sok helyen komoly pénzekért csinálják a vizsgálatot kb 30 ezer, ezért beszélik rá az embereket,mert van benne üzlet, ezt is mérlegelni kell...


Igazából ha nincs a családban a felmenők között ilyen tipusú beteg ember, akkor nem kell félni, nem lesz beteg a baba! Ha van beteg a családban, akkor se feltétlen lesz beteg, csak az esély nagyobb rá!


Nyugodjatok meg, és boldog babavárást kivánok! 39hkm

2012. szept. 3. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok még annyit hozzátennék,hogy mindig van min aggódni 9 hónap alatt végig, ha az ember ezt átéli, lehet úgy dönt nem vállal még egy babát. Először ugye,hogy jó helyen tapadjon meg, ne méhen kivül,aztán a 12 hét kitikus, aztán az afp 16.hét, aztán csak a 24 hét legyen meg,mert onnantól már életképes lehet, ha erős, koraszüléstől való félelem,köldökzsinór para... stb, és ha minden rendben megy és egészséges, akkor nehogy szülés közben legyen véletlen komplikáció, nehogy akkor legyen oxigénhiányos... ááá tiszta para volt nekem is végig, de úgy várom már hogy a kezembe legyen és meg tudjam óvni mindentől! :-)

Ez elég drasztikusra sikerült, egyébként pozitív gondolkodás lendített túl ezeken a "kötelező holdpontokon"

2012. szept. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!