Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 36 hetes terhes vagyok. Ma...

36 hetes terhes vagyok. Ma voltam uh-on és az AC:287,7mm. Ez tényleg rossz eredmény?

Figyelt kérdés
Azt mondta a doki,h ez elég kevés.A lelet végére pedig az lett írva,h "veszélyeztett terhesség a magzat növekedési elmaradása miatt".Azt javasolta,h egyek gesztenyepürét.A neten megnéztem és 320mm kellene,h legyen.Ha tényleg olyan kevés ez az eredmény,akkor mi lehet ennek a következménye?Mit javasoltok?Kinek volt/van még ilyen? Amúgy a baba becsült súlya:2418gr.
2009. júl. 28. 16:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nem értek nagyon ehhez, de nálam -bár nem vették észre- az volt a gond, hogy egy idő után a baba nem fejlődött már tovább, azt hiszem úgy mondák, hogy sorvadásnak indult a méhen belül. Ez azt jelenti, hogy a méhlepény már nem tudja táplálni, így saját magát emészti fel. Bocs, lehet hülyén írom, de remélem érted. Nekem a 34 hetes babám 31. hétig fejlődött, 34. héten szültem császármetszéssel a rossz szívhang miatt. Ha jól emlékszem akkor kb. már 1800-2000 grammnak kell lenni a babáknak, az enyém 1610 volt már csak.

2009. júl. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Ilyenről még nem is hallottam. Így is minden jó volt a babáddal?
2009. júl. 29. 12:18
 3/6 anonim ***** válasza:

A többi méretét is le kellett volna írnod mert önmagában az AC kevés azt megállapítani hogy egy baba jól fejlődik-e, vagy sem.

A súlya jónak tűnik a babák az utolsó 4 hétben még bőven fel tudnak hízni 1 kg-ot is. ( vagy még többet is )

Ha az orvosod mindezt azzal elintézte hogy egyél gesztenyepürét, akkor sürgősen fordulj egy másik orvoshoz mert ez tökéletlenség a javából.

Valóban létezik méhen belüli elsorvadás, mely nagyon komoly és súlyos, maradandó károsodásokat okoz a babának.

Keress fel egy másik orvost és tüstént kérj segítséget és tanácsot.


Kétgyermekes anyuka

2009. aug. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia, hogy pontosan a te esetedben mit jelent a kissebb méret nemtudom, de nekem a magándokim is és egy doki ismerősöm is mondta, hogy a végén már nagyban függenek a méretek a baba egyéni adottságaitól amit a szüleitől örökölt, hogy alacsony lesz-e majd, vagy magas. Ezért lehetnek eltérések az átlaghoz képest, de ettől még teljesen egészséges a baba. Nembeszélve az UH mérések lehetséges pontatlanságáról...Azt nem tudom mekkora a maximum eltérés ami megengedett a fentiek alapján. Kívánom hogy semmi gond ne legyen!


35h kismama

2009. aug. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az eltérés csak annyi volt nálunk, hogy 3600-ra becsülték a baba súlyát és 4450-el született.

39. héten, 2.baba.

Így sima szülés volt, mert nem tudták, hogy ekkora lesz.

:)

2009. aug. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

A többi eredmény mind jó,csak az AC kicsi.Ezt az uh-os doki mondta.A saját dokim azt mondta,h nincs gond.De azért elküldött még 1 uh-ra.Mindig is nagyon vékony voltam.Lehet ez miatt is kicsi lesz.Amúgy eddig 15kg-mot híztam vele.

Köszönöm a válaszokat!

2009. aug. 3. 10:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!