Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Agyvérzést kapok! Volt már...

Agyvérzést kapok! Volt már olyan, hogy valaki barnázott és mégsem volt semmi baja?

Figyelt kérdés

Ma délelőtt voltam a járóbetegrendelésen (olyasmi, mint nálatok az sztk-rendelés, külföldön lakom), csináltak uh-t is, benne van a kötelező vizsgálatokban. Mondtam, hogy már több napja barnázok. Megkérdezték, hogy vérzek is? Mondtam, hogy nem, de aggódok, mert már volt egy vetélésem. Megvizsgáltak. A baba él, semmi baja. Bdp: 29 mm, fl: 14 mm. Egy héttel nagyobbnak mérték a koránál, és utána megnyugtattak, hogy minden rendben. De akkor miért van barnás folyásom? Ez nagyon idegesítő. Járt már így valaki? (előtte csak alkalmanként, 1-2* fordult elő a barnázás, most meg 3 napja szinte folyamatosan)


13 hetes vagyok, a babát 14/15 hetesnek mérték


2009. júl. 28. 16:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Lehet,hogy csak a méhlepényből jött le egy kis darab.Nekem 10 hetesen volt ugyanez,de az eleje nekem élénk piros volt.Ilyenkor ha még nem húzódik fel a lepény,simán barnázhatsz.Ismertem egy nőt,aki végig barnázott,mert mindig felmaródott a lepény.Én is féltem,és már 39 hetesek vagyunk.Amíg nem görcsölsz,és a baba is jól van,nincs semmi gond.Nyugodj meg,valószínű elmúlik.


39h

2009. júl. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a nyugtatgatást. Örülök, hogy semmi baja a picikémnek, csak nagyon zavar a barnázás
2009. júl. 28. 17:02
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Elhiszem...engem is zavart,de hidd el,ez a kismamák 90%-nál így van.Ha görcsölsz,vagy élénk piros a vérzés akkor jobb kórházba menni,ill.orvoshoz.Én szedtem a duphastont.De amúgy ennek a szigorú fekvés a gyógyszere.
2009. júl. 28. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
En is kulfoldon elek (Anglia). Igaz en meg csak 10 hetes vagyok de 2 hetig folyamatosan barnaztam. Hol nagyobb hol kevesebb mennyisegben. Nallam a 7-dik heten kezdodott es mondhatom, hogy 9 het korul elmult de meg mindig nem teljesen feheres a folyasom, hanem halvany barna. Rohantam 7 hetesen ultrahangra ahol megneztek a babat jol van, volt szihang a korahoz kepest jol fejlodik. Mehszalj rendben. Persze kivertem a hisztit, hogy miert nem adnak utorgestant mert biztosan hormonzavarom van, nem eleg a progeszteron, csak neztek nagyot es ennek az lett a kovetkezmenye, hogy ketnaponta beutaltak vervetelre a hulye hisztim miatt es neztek a hormonszintemet ami termeszetesen tokeletes volt ugyhogy fogalmuk nem volt miert kerem az utorgestant folyamatosan mert nem adhatjak ha a hormonszintem rendben. Egy het utan mondtam mar magamtol, hogy nem kene tobb vervetel mire ok is rabolintottak. :) Megneztek megegyszer uh-n a babat es minden rendben volt. Azt mondtak elofordul barnazas de amig nincs gorcs es elenkpiros ver addig ne aggodjak.
2009. júl. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem is volt már és így hirtelen 4 ismerős jutott eszembe, akinek volt és a babával nem volt semmi gond. Szóval nyugi, ha a baba jól van, akkor az orvosok sem tudnak mit mondani neked.

Annak idején én is nagyon ideges voltam, mert előzőleg két vetélésem is volt. De szeremcsére akkor semmi nem történt. Fő, hogy sokat pihenj és légy nyugodt és pozitív.

Ok lehet pl., hogy egy hajszálér megrepedt a lepényen és mire leér a vér már alvadt barna, de lehet hogy a méhszáj vagy környéke ségült, mert ilyenkor nagyon elvékonyodik ott a szövet. Az orvosom bevalotta, hogy általában nem derül ki az ok, csak elméletek vannak. Az a lényeg, hogy sosem a baba vérzik, hanem te. Ha nem nő a mennyisége, nem lesz élénkpiros és nem görcsölösz, akkor a babára nem veszélyes.

Szóval nyugi! Ez a legjobb amit tehetsz!

2009. júl. 28. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia! Volt nálam is 2 hétig. Hormonális probléma is lehet. A fiam már 9 hós azóta:)
2009. júl. 28. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Nem hinném különben, hogy hormonprobléma lenne, rendszeresen szedem még mindig az utrogestant.
2009. júl. 28. 18:38
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Igyál palástfű-kamillateát napi 1 csészével,hátha segit elmúlasztani a barnázást!Ihatod nyugodtan,nem lesz bajod és a picinek se!

További jó egészséget!

2009. júl. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!