Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha gyes alatt teherbe esek és...

Ha gyes alatt teherbe esek és nem tudok visszamenni dolgozni - bár még létezik a munkahelyem - akkor táppénzre mehetek?

Figyelt kérdés
2012. szept. 5. 16:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
38%
Elvileg mehetsz, mert fennáll a biztosítási jogviszonyod, de most volt egy törvénymódosítás, miszerint a veszélyeztetett terhességre nem jár táppénz (nem tudom, mikortól lesz hatályos). Szóval kiír a doki, "legálisan" nem dolgozol, biztosítottnak fogsz számítani azalatt is, de pénz nem jár. Ha esetleg valami mással ki tud írni, akkor igen, de ha veszélyeztetett terhességgel ír ki, akkor nem.
2012. szept. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi az infót, de most komolyan, mi van azzal, aki gyereket vár, vérzik, a nap nagy részében nem is kelhet fel az ágyból és semmit nem kap anyagiak tekintetében?
2012. szept. 5. 16:46
 3/12 anonim ***** válasza:
Miért nem tudsz visszamenni dolgozni? Ha a doki kiír táppénzre, akkor megmarad a jogviszonyod, folyamatos lesz.
2012. szept. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
A munkaköröm miatt, másikat meg nem tud felajánlani.
2012. szept. 5. 16:49
 5/12 anonim ***** válasza:

Akkor nincs nagyon más választásod .-(


Táppénzre elmehetsz.

2012. szept. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Így legalább nem rúgnak ki.
2012. szept. 5. 16:52
 7/12 anonim ***** válasza:

1-es vagyok: ez jó kérdés, hát, így támogatja a kormány a több gyerek születését... :(((

Nem gyűlt össze annyi szabid a gyed/gyes alatt, hogy át tudd hidalni vele az időszakot a gyesed lejárta, és a következő baba utáni tgyás megigénylése (28 nappal szülés előtt lehet legkorábban) közt?

2012. szept. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet, nem tudom, majd megérdeklődöm, sajnos az sem egyértelmű - még - nekem, hogy ilyenkor a szabit kiadják vagy továbbviszik van-e beleszólásom, stb. Még utána kell néznem.
2012. szept. 5. 16:57
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az első válaszoló nem írta túl pontosan,mert

veszélyeztetett terhesség esetén is elmehetsz táppénzre és kapod is a pénzt. Betegszabadság nem jár már a veszélyeztetett terheseknek az új törvény szerint.

Egyébként erről itt is van a link:

[link]

2012. szept. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
köszönöm
2012. szept. 5. 18:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!