Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti mentetek strandra, termálfü...

Ti mentetek strandra, termálfürdőbe terhesen? Alapvetően nem vagyok hajlamos a fertőzésekre.

Figyelt kérdés
Igazság szerint még csak próbálkozunk, de ma reggelre éreztem gyanús jeleket (mellbimbó-fájdalom, felfúvódás, sok pisilés), és nem kizárt, hogy terhes vagyok. De ha így is van, akkor is max. 3 hetes a terhesség. Eddig még sosem kaptam el fürdőkben fertőzést, sőt kb. 3 éve nincs ilyen gondom. Mennyire kockázatos ezek fényében, ha holnap termálfürdőbe szeretnék menni? (sajnos már többekkel egyeztetett programról van szó, nyomós ok kellene, hogy kihagyjam, és persze senki nem tudja, hogy próbálkozunk :))

2012. szept. 6. 09:28
 1/9 anonim ***** válasza:

A melegvíz nem tesz éppen jót! De ha nem mész nagyon melegbe, akkor szerintem elmehetsz!

33-34 fokos víznél melegebb ne nagyon menj!

2012. szept. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

strandra igen,termálba nem


termálviz vetélést okozhat,ki is van irva nem egy termálfürdő információs részén

2012. szept. 6. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
3 hetes terhességnél még elvileg semmi baj nem lehet, mivel még be sem ágyazódott. Ha nagyon aggódsz, akkor max. a nagyon forró vizet kerüld. Én egyébként voltam strandon terhesen, mivel van egy 3 éves kisfiam már, nem akartam vele kiszúrni. 32 hetesen Balatonban fürödtünk, utána a strandon a gyerekmedencében pancsoltunk, ami 32 fokos gyógyvíz. Se fertőzést nem kaptam, se más bajom nem lett. Csak jól esett a 40 fokos hőségben... :)
2012. szept. 6. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én mentem mindkét várandósságom alatt, mondjuk nem koraterhesen, hanem úgy a haramadik-negyedik hónaptól, egészen a legvégéig. Sosem voltam hajlamos a fertőzésekre és nem is kaptam el semmit.

Én úgy hallottam, hogy a nagyon meleg termálvíz nem tanácsos, mondjuk amúgy sem bírom a meleg vizet tehát egyébként sem áztattam volna magam ilyenben.

Talán mondhatod hogy neked most nem esik jól a forró víz, inkább eggyel kellemesebb hőmérsékletűt keresel (ha több medence van simán megoldható). Biztos nem fognak kiakadni, vagy hivatkozhatsz (a jól bevált) hülye frontokra/fejfájásra hogy felvitte a vérnyomásod és a nagyon meleg víz csak ront a helyzeten ;)

2012. szept. 6. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hű köszönöm a válaszokat, így biztosan nem kockáztatom meg a meleg termálvizet, talán a másik medencét igen. Vagy csak kint ücsörgök majd, és a lábamat áztatom :)
2012. szept. 6. 09:49
 6/9 anonim ***** válasza:

Mi Cserkeszőlőn nyaraltunk 3 hete, én belementem a melegvízbe, 15 percig lehet csak bent lenni, ki is van írva.

nem lett semmi bajom.

2012. szept. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Strandra, sport medencébe minden további nélkül igen, termálba ne. Felesleges kockázat,mert a meleg víz vérbőséget okoz. Nem véletlen nem ajánlott az otthoni kádas meleg vizes fürdés sem terhesen.
2012. szept. 6. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én megkérdeztem az orvosomat előző terhességnél, mert pont miután kiderült mentünk nyaralni, azt mondta nyugodtan fürödjek, termálba is lehet, de csak legfeljebb testhőmérsékletűbe. Fertőzés megelőzésére meg azt ajánlotta kenjek a hüvelybemenethez egy kis Canestent. De most már lehet kapni a Multi-Gyn Actigelt, ami nem gyógyszer, megelőzésnek 2-3 naponta kell a hüvelybe juttatni belőle, keress rá. Ha eddig nem is voltál hajlamos fertőzésre, sajnos a terhesség hajlamosít rá. :(
2012. szept. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nyaralás alkalmával voltunk Gyulán idén. 1héten át Napi 2x 15percet töltöttem 30-33fok körüli medencében . 14hetes voltam akkor és semmi bajom nem lett.
2012. szept. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!