Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A placenta fedi a méhszájat,12...

A placenta fedi a méhszájat,12 hetes vagyok, akinek így volt, mikorra ment feljebb?

Figyelt kérdés
Kedden voltam UH-n, ott semmi nem mondtak, csak azt hogy kb 18 hetes korra feljebb megy majd a placenta. Tegnap voltam a védőnőnél és ő már bővebben kifejtette ezt az egészet, pihenjek rengeteget, ne cipeljek, ne biciklizzek, ne szexeljünk...stb. Pozitívan állok a dologhoz, nem lesz semmi baj, feljebb fog menni és minden jól alakul. De egy kicsit mégis ott van a félsz, hogy mi van ha mégsem megy semerre hanem végig ott marad?! Nektek hogy alakult?

2012. szept. 6. 11:45
 1/3 anonim ***** válasza:

nekem nem ez volt,hanem a császármetszés hegén feküdt,de az is kb ilyen veszélyes.. végülis odébbment kb félidőre.


nos. veszélyeztettet terhes vagy így,ki kellett volna íratniuk vagyis egy papírt adni amivel a háziorvos táppénzre rak. sok pihenés-fekvés,szex 0,cipekedés,emelés ugyszintén. remélhetőleg feljebb megy,-de ha nem,akkor ez a kímélős dolog végig meglesz,és nagyon kell magadra figyelni. ha vérzel csak egy picit is azonnal kórház. csakis császárral szülhetsz. jobban és többet fognak vizsgálni. 20.hét után fokozott figyelem.


vagyis: mindenképp maradj pozitív,de még fontosabb h nagyon!! figyelj magadra ne törődj se munkával,se háztartással csak a babával!!!


[link]

2012. szept. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem a 12 hetes uh-n fedte a méhszájat, a 16. héten már hátul tapadt csak érintette a méhszájat..Az orvosom szerint 16-18 hétig még nagyon sokat változik a helyzete a méh növekedésével, addig felesleges rettegni.

Úgy képzeld el, hogy egy lufi aljára rajzolsz egy pontot, ahogy elkezded felfújni a lufit a pont egyre feljebb kerül. Így fog történni a te méhlepényeddel is.

Ha mégis ott maradna a 18. hét után is, akkor persze kímélő életmód. Még akkor sem biztos, hogy okozhat egyáltalán gondot pl vérzés, de ha ott marad akkor császár. de soha nagyobb baj ne legyen:-)

szóval fel a fejjel!

2012. szept. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Itthon vagyok a másfél éves lányunkkal. Vérzésem már volt, a 11. hétben, akkor a dokimat helyettesítette egy bunkó orvos, aki akkor hüvelyi ultrahanggal megnézte a babát, és annyit mondott hogy na anyuka látja, nincs ezzel semmi baj, mozog! Kaptam érfal erősítőt, és csókolom, hazaküldött. Azóta nem véreztem. A védőnő szerint ezért vérezhettem, mert a placenta így van. Remélem hogy minden rendben lesz. Köszönöm a válaszaitokat!
2012. szept. 6. 15:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!