Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 12 hetes vagyok, a méhszájat...

12 hetes vagyok, a méhszájat eléri a placenta. Mit tegyek, ha közben van egy kétévesem?

Figyelt kérdés
Szóval "pihenj,kíméld magad,feküdj sokat" nálunk nem jön be.Építkeztünk,a napokban költözünk,a lányomat naponta többször is fel kell emelnem,néha ölben is vinni (pl utcán).Volt valaki hasonló helyzetben?Mit lehet ilyenkor tenni?Tudom,hogy feljebb mehet,de ha nem ,nem tudom végig feküdni még ezt a fél évet.
2011. jún. 29. 09:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Elméletileg feljebb fog menni, páromnak úgy a 15. hét környékétől nem érte el a méhszájat. Csak azt tudod tenni, hogy kíméled magad amennyire tudod. Esetleg szülők tudnak segíteni a kétévesnél.
2011. jún. 29. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Barátnőm így járt. Feljebb csak a pihenéstől fog menni! Tehát építkezés ide vagy oda, valahogy meg kell tudni oldani,hogy picit többet tudj pihenni!
2011. jún. 29. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Mindenki dolgozik,csak hétvégente tudok rájuk számítani és igazság szerint nem is akarom rájuk sózni.Én vállaltam,nekem kell megoldani amíg csak lehet.Apa is csak este van itthon,akkor tud segíteni.Csak gondoltam hátha járt már más is így és megosztja a tapasztalatát vele.
2011. jún. 29. 10:05
 4/12 anonim ***** válasza:
Én ugyanúgy dolgoztam - bár irodai munkát, de gyalog jártam, buszoztam az egyetemre stb. A házimunkát is elvégeztem. Szóval egyáltalán nem pihentem emiatt, mégis a terhesség előrehaladtával feljebb húzódott. Az más kérdés, hogy a babám nemigen akar befordulni, így mégiscsak lehet, hogy császár lesz.
2011. jún. 29. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
77%

Na azért egy dolgot érdemes így az elején leszögezni. Nem akarok bántó lenni, de kicsit azért érdekes hozzáállás ez..!

Ha az orvos pihenést írt elő, akkor azt nagyon nem véletlenül tette. Az emelgetéssel egy vetélést, korai lepényleválást kockáztatsz. Ezt lehet szépíteni, csak nem érdemes. Kell a második gyermek, vagy nem? Egy élet kihordása felelősség, nem kötelező vállalni. Olyan nincsen, hogy nem oldom meg... Kell a második baba, vagy nem?

2011. jún. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
77%
Utolsónak van igaza. Teljes mértékben. Ha akarod a babát akkor meg KELL oldani. Vagy kozkáztatsz, és elvetélhetsz. A te döntésed.
2011. jún. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
73%
Bár a stílus kicsit erős, én azzal értek egyet, hogy itt nincs apelláta. Tényleg nem akarlak bántani, de el kell dönteni mi a fontos. A ház vagy a baba! Valahogy muszáj megoldanod a pihenést!
2011. jún. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsóknak tényleg igazuk van...Én hasonló cipőben jártam, a másfél évesem pont az "emelgetős" korszakában volt. Nekem a 18. héten derült ki, hogy a placenta részben fedi a méhszájat, a doki szigorú pihenést írt elő, emelgetni is max 2 kilót engedett, és kórházi befektetéssel fenyegetett. Én különféle praktikákat dolgoztam ki, leginkább a gyerkőc emelgetésének elkerülésére. Pl. azonnal lecseréltük a rácsos ágyat egy leesésgátlóval ellátott heverőre, onnantól nem kellett az ágyból ki-, illetve betenni (érdekes módon jobban is aludt benne, mint a rácsosban!). Babakocsiba úgy tettem be, hogy melléhúztam egy széket, kértem a kisfiam, üljön az ölembe, majd onnan átcsúsztattam a babakocsiba. Ki pedig már maga is ki tudott jönni belőle. Este a párom fürdette, ha későn jött haza, csak mosdattam szivaccsal, emelgetés nélkül. Emellett megpróbáltam minél többet pihenni, nem takarítottam, szerencsére a párom ebben is sokat segített. És amúgy a kisfiam is megértő volt! Szerencsére a placenta a 25. heti uh szerint már feljebb vándorolt. Biztos vagyok benne, hogy a pihenés és a "kímélő" életmód ebben sokat segített. Próbáld Te is megoldani, hiszen a babád életéről van szó (meg persze a Te egészségedről).
2011. jún. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Azért azt jó lenne tisztázni a dokival, hogy mennyire veszélyes a helyzeted, mert ha "eléri" a méhszájat, az mégsem olyan vészes mint ha fedi vagy részben fedi. Nekem 18 hetesen látta a dokim hogy részben fedi, és egyáltalán nem mondott semmit hogy kímélnem kéne magamat. Aztán felhívtam a védőnőt ő sem volt túl szigorú ez ügyben, csak azt mondogatta hogy úgyis feljebb megy a lepény, ne aggódjak. A lányom emelgetését sem tiltotta meg teljesen. Szóval érdemes lenne pontosítani a dokiddal a tiltásokat.
2011. jún. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szervezd át az életet, hogy ne kelljen emelgetni! 20 hónapos a fiam, 15 hónapos kora óta nem emelhetem - bevéreztem többször is. Pedig 15 hósan még sokkal többet kell emelgetni, mint 2 évesen. De muszáj volt... Megtanult feljönni a negyedikre! Gyalog, saját lábán, és persze lefelé is. 1 hónapig kb. csak úgy tudtunk kimenni, amikor a párom itthon volt este, és segített levinni meg felhozni a fiam. Napközben meg gyakoroltuk a lépcsőzést 1-1 emeletet. Fürdetéshez megvárom a férjem, ő veszi ki, rakja be, emeli fel a mosógépre (ott törölközik). 18 hónaposan eldöntöttem, hogy nem babakocsizunk, elvégre meg kell tanulnia közlekedni mellettem + elég ócska babakocsink van (mivel az előzőt ellopták, és nem voltam hajlandó újra venni vkinek egy normálisat...) és nem olyan könnyű tolni, folyton keményedett tőle a hasam meg fájt a derekam. Most már csak sétálunk, max nem megyünk nagyon messzire. Férjemmel felveteti magát a fiam, ha nincs kedve menni (erről is le lesz szoktatva, mert a férjemnek meg derékproblémái vannak...), de nálam meg se próbálja, tudja, hogy nem veszem fel, hiába ordít. Most már az etetőszékbe is úgy száll be, hogy fogom a kezét, és fellép a lábtartóra, onnan meg a székbe :D Muszáj, mert idő előtt rövidül a méhnyak így is, meg esélyes vagyok rá, hogy hamar nyíljon a méhszáj... Szóval minden megoldható, csak akarni kell :) Kitartás :)


Ja, az ággyal nem volt gond, 13 hónaposan kiköltözött a rácsosból, mindig utálta... A heverőn pelenkázom már legalább egy éve, oda se kell emelni.

2011. jún. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!