Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Első uh.6 hetesen, a következő...

Első uh.6 hetesen, a következő csak a 12 héten?

Figyelt kérdés
Létezik. Még csak a petezsákot látták, se szívhang, se szikhólyag! Úgy látom a többieket sűrűbben ellenőrzik. Ennyire vidéken élek??
2012. szept. 6. 16:06
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez nem a vidék függvénye.

De ha nem volt szívhang, elvileg a terhességet sem állapíthatja meg az orvos, ilyenkor vissza szokták hívni a kismamát kb. 2 hét múlva egy kontrollra, hogy minden rendben van-e. Addig csak "valószínű terhesség".

A többiek meg lehet, hogy magánba járnak, ott tényleg sűrűbb az ellenőrzés,nyilván ellenszolgáltatás fejében.

2012. szept. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia!Sztk-ba voltál vagy magánrendelésen?Én magánon voltam 5 hetrs 6 naposan, csak petezsák és szikhólyag volt még, rá 1 hétre mentünk vissza, akkor már láttuk a babát és dobogott a szíve :) Aztán pedig 8+2naposan mentünk, most meg majd csak 12. heti UHra kell majd menni. De ez magánrendelés volt, és nagyon parázós vagyok, tehát saját költségemre mentem vissza ilyen sűrűn, h megnyugodjak :)
2012. szept. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én is SZTK-s rendelésre jártam, először volt uh 6+3-on, volt szívhang is. Utána 8 hetesen, majd a 12. héten voltam. Ilyenkor amíg nem bizonyított a terhesség, vissza kéne hívnia egy kontroll uh-ra.
2012. szept. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A protokoll szerint a "nulladik", terhességet megállapítón kívül 4 Uh van, 12, 18, 28, 32 hetesen. Ettől akkor térnek el ha valami gond van (nekem pl. a cukor miatt félő volt h nagy baba lesz így 36 és 38 hetesen is volt méretbecslés miatt). Pénzéhesebb dokik szívesen uh-znak 3-4 hetente.
2012. szept. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

elvileg a kötelezők 12,18,30,36 (na az utolsó nekem 37 hetesen volt). ez előtt egynek kéne lennie, amivel megállapítják. ha csak petezsákot látnak, vissza szoktak hívni a 12. hét előtt.


a saját személyes tapasztalatom pedig (de problémás terhességem volt) 6, 8,9,12,18,30,37. hét

2012. szept. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem pl csináltak most 16 hetesen is, pedig sztk-ba járok. Most voltam az első terhesgondozáson. Ez előtt volt a 12. heti, előtte 5 hetesen még nem volt szívhang, és 8 hetesen pedig már volt.
2012. szept. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!