Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szült valaki mostanában a...

Szült valaki mostanában a miskolci Semmelweis Kórházban?

Figyelt kérdés
Milyenek a körülmények?Normálisak a nővérek,szülészek?Külön szobát kaptatok ahol csak ti voltatok,és egyedül vajúdhattatok és szülhettetek is(kell érte külön fizetni?),vagy olyan szobán voltatok,ahol több szobatársatok is volt és közösen vajúdtatok?mert ha lehet,akkor én inkább majd külön szobát szeretnék,ahol csak kettesben lehetek a babámmal,meg ha majd jön hozzám látogatni a családom akkor ne zavarjunk senkit.
2012. szept. 7. 13:08
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Szia, 1 éve szültem ott...igaz nem mostanában, de talán még nem változtak annyit a viszonyok, hogy ne legyek hiteles.

Én nem vajúdtam, mert indított szülésem volt (sajnos) így érdemben csak annyit tudok mondani, hogy fent a szülőszobán mellettem szinte minden szobában vajúdtak. Mindenki külön külön szobában, egy szülőszobába 1 ágy van, tehát nem is nagyon lehetne több nő bent. Vannak alternatív dolgok is, pl bordásfal, labda, talán az egyikben még kád, vagy zuhany is volt erre nem emlékszem pontosan, én nem választottam alternatívát, mert a fájdalomtól azt sem tudtam fiú vagyok e vagy lány, szóval csak azon iparkodtam, hogy kint legyen már ez a gyerek, nm érdeklet semmiféle laba sem bordásfal.

Az osztályon én 2 ágyasba feküdtem, ez a legkisebb szoba, nincs 1 ágyas. Jó, ha normális a szobatársad, sőt ha nem első gyerekes akkor iparkodj kikérdezni őt mindenről amiben nem vagy biztos a gyerekkel, szoptatással, altatással kapcsolatosan. Látogatsi időben senki nem lehet a szobában, ki kell menned, így nem zavarod a szobatársadat, mert ő sincs bent ha jönnek hozzá. A babához nem mehet be senki rajtatok kivül, kiviheted az ajtóig megmutatni, fényképezni, de ennyi. Viszont hogy ilyen osztályos szobát kapj szerencse kell,és (vagy) pénz. Nekem pénzbe került. Miközben én szültem az anyósom intézte az osztályon, hogy oda kerülehessek, szerencsém is volt, mert volt üres ágy a 2 ágyasban, és kellett 5 ezer forint a nővérnek, hogy engem tegyenek oda, ne pedig azt aki hamarabb szült mellettem.

A körülmények szerintem teljesen kielégítőek, nagyon modern és új a szülőszoba mindegyike, az osztályon külön fürdő wc van a szobákhoz, tiszták, a matrac az valami botrányosan szar (legalábbis én majd megőrültem tőle), a nővérek hát..igen...a csecsemős nővéreket sosem látni. Szerintem azok ott csak fantom nővérek. Najó amikor elviszik a gyereket fürdetni, és visszahozzák akkor látod őket, egyébként nem. Én nehezen szültem, voltak komplikációk is, kértem könyörögtem, hogy legalább 1 éjjelre vigyék a gyereket be, mert szükségem volna a pihenésre, CSAK pénzért vitték be. Volt egy nagyon aranyos fekete rövid hajú, kissé férfia nő, nyers a stílusa, de kérdezz tőle bátran! Nagyon aranyos segítőkész, csak kérdezni kell!!!! Ez fontos, ne ülj ott és agyalj, hanem bármi kérdésed van tedd fel. Az osztályos nővérekről csak rosszat tudok mondani 1 kivételével, ő egy idősebb nő, egyébként mindegyikre rá van írva, hgy egy szükséges rossz vagy, ne kérdezz, ne kérj, hangod se legyen, ha sír a gyereked azonnal csinálj vele valamit, igazából ők annak örülnének ha ott sem lennél.

Nekem volt problémám 1-2 nővérrel m-g bent voltam, meg is kaptam a magamét.

2012. szept. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Én két éve szültem ott! Egyesével voltak kialakítva a szülőszobák, nem hiszem hogy azóta változott volna. Van bordásfal, fitball nagyon rendesek a szülészeten! Február elején ott szülöm a másodikat is!

Látogatni csak a megadott látogatási időben mehetnek hozzád, de akkor már osztályon leszel nem a szülészeten. Ott 1-2-4 ágyas szobák vannak. Nekem fogadott dokim volt, úgy vélem neki köszönhetem, hogy 2 ágyas szobába kerültem. A szobába a látogatók nem mehetnek be. Ha van még kérdésed esetleg írj nyugodtan! könnyű szülést!

2012. szept. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Én is 1 évvel ezelőtt szültem ott a kislányomat. Az első és második válaszoló ügyesen leírt mindent. Én 4 ágyas szobában voltam a gyermekágyas osztályon, a szobatársak rendesek voltak, de a babasírásoktól nem igazán tudtam/tudtunk aludni. Négyünk közül az én lányom volt a legsírósabb,mert folyton éhes volt (nekem szülés után 2 nappal lövellt be a tejem). Ha kértem, kaptam egy kis tápszert, de szegénykémnek kevés volt. 2 éjszaka pár órára bevittem hozzájuk a babámat, hogy tudjak pihenni, mert hulla voltam. Nem adtam pénzt (nem is volt nálam).

Összességében meg voltam elégedve a kórházzal.

2012. szept. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Értem.Szóval akkor ha megtörténik a szülés,és felvisznek az osztályra,és jönnek hozzám a szüleim,akkor nem jöhetnek be a szobába,hanem nekem kell kimennem a folyosóra a gyerekkel?Az király. Köszönöm a válaszokat.
2012. szept. 7. 16:09
 5/19 anonim ***** válasza:

LEvisznek a szobába ez az osztály. A szülészet fent van, az osztály meg lent :-))

Ahogy végeztél a szüléssel, beültetnek egy tolókocsiba, be a liftbe, és már mész is lefelé, a szülőszobára vitt cuccaiat a párod viszi, vagy a szülésznő. Amint levittek a lifttel, betolnak a kórterembe, kipakolsz, elhelyezkedsz, kicsit pihensz. Az első éjjel még nem hozzák ki a babát, ha este vagy délután szültél. Én 17:30-kor "végeztem" kb 1.5 órát varrtak, akkor levittek a szobába, de én aznap nem is láttam a gyereket, csak másnap reggel.

2012. szept. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
És igen, csak a folyoón lehet ácsorogni, ücsörögni látogatáskor. Egy nap 2 alkalommal lehet menni látogatni délelőtt és délután.
2012. szept. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
És a látogatási idő mettől-meddig van?De pl ha én is mondjuk délután szülnék meg,akkor már aznap nem látnám a babámat..oké..de utána másnap lehozzák a babát oda hozzám a kórterembe,és meddig maradhat velem?Csak enni hozzák le,és viszik el újra?Ti meddig voltatok a kórházban?Gyorsan túl esett a babátok a sárgaságon?Ha azon átesik,és ha a mamával sincs gond,akkor lehet hazamenni,ugye?Kb 4-5 nap?
2012. szept. 7. 16:39
 8/19 anonim ***** válasza:
Vegig veled van a baba,csak reggel viszik el furdetni. Nem emlekszem a latogatasi idore,bocs. Nem feltetlenul fog besargulni a babad, nem mindegyik sargul be. En 3 napig voltam bent.
2012. szept. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Értem.Köszönöm a válaszokat :) Hát velem hátha másképp fognak bánni a nővérek,a párom mentős és sokat visznek beteget ebbe a kórházba is.Meg azért az egészségügyi dolgozóknak csak van egy kis ,,protekciójuk,, egymással szemben.
2012. szept. 7. 20:26
 10/19 A kérdező kommentje:
Ja és a szülést követően minden nap menni kell kezelésre?Mármint itt a varrat tisztítására gondolok.Hogy csak ápolják(lemossák)minden nap?És mielőtt hazamentetek a kórházból,kiszedték a varratot,ugye?Kellett utána visszamenni controllra,hogy megnézzék,hogy gyógyul a varrat helye??
2012. szept. 7. 20:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!