Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki szült mostanában Miskolcon,...

Ki szült mostanában Miskolcon, a Semmelweis Ignác kh-ban? Válaszolna pár kérdésemre?

Figyelt kérdés
Olvasgattam sokat róla, a kérdések között, mindenki meg volt vele elégedve, szép a felújított kórház, ezt tudom. De én arra lennék kíváncsi, hogyan működik az érzéstelenítés? Kitől kell kérni, vajúdáskor vagy előtte meg kell beszélni valakivel? Az apás szülés hogyan működik?
2011. jún. 9. 13:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Én ugyan már 16 hónapja szültem ott, de azért leírom amire emlékszem. Én gerincbe kaptam érzéstelenítőt és a dokim adta be. Előtte beszéltünk róla, de még nem voltam biztos benne, hogy fogom kérni. De vajúdás közben gyorsan meggondoltam magam és nem is bántam meg. Egyébként adtak egy papírt mikor bekerültem a szülőszobára, hogy ha meggondoltam magam írjam alá és adjam oda a szülésznőnek. Mikor aláírtam jött a doki és beadta. Attól kezdve már nem állhattam fel, feküdnöm kellett végig, bár nem is nagyon vágytam sétára!

A férjem bent volt velem, elvileg ő már onnan nem mehetne ki, de őt kiengedték a városba ebédelni, csak át kellett öltöznie. Ott volt végig mellettem, elvágta a köldökzsinórt aztán mikor varrtak össze, akkor már kikészült, ki kellett vezetni!

Egyébként nincs fogadott orvosod?

2011. jún. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

De van.

Azt hittem ha lesz egy doki, aki majd segít és velem lesz, akkor könnyebb lesz, de nem sajnos. Nagyon félek a szüléstől, ezért szeretnék epidurált és szeretném ha párom velem lenne, mert egyedül nem tudom hogyan fogom végig csinálni.

2011. jún. 27. 14:29
 3/4 anonim ***** válasza:

Én novemberben szültem. Az én dokim anesztes is, bejött az elején, és kérdezte, hogy kérem-e az epit. Mondtam, hogy nem tudom, még bírom... Mondta,hogy azt úgyis akkor adják, amikor már kétujjnyira ki van az ember lánya tágulva (én egyre voltam), de háromujjnyi fölött már nem adják be, mert az már késő.. Aztán tízpercenként rámnézett, kérdezgette,hogy kérem-e már. Amikor már olyanok voltak a fájások, hogy "ezt nem lehet kibírni", akkor szóltam a szülésznőnek, hogy szeretném. Aláíratták a papírt, jött a doki, mondta, hogy feküdjek az oldalamra,és csússzak ki az ágy legszélére. És hogy domborítsak, mint a cicák. Hát ez igen egyszerű volt a fájások között és a nagy pocival :-) Igazából nem emlékszem, hogy fájt volna, persze biztos rossz volt, de a fájások akkor már sokkal erősebbek voltak annál szerintem.. miután beszúrta, a vállam fölött előrevezettek egy csövet, hogy azon fogják adagolni a cuccot, úgyhogy visszafeküdhettem a hátamra. Először csak lidokaint nyomtak bele, azt mondták, ez olyan fél órára elég, és hogy ezzel megnézik, hogy minden ok-e. Miután elmúlt a hatása, megkaptam az igazi "anyagot", hát amíg nem hatott, szidtam a világot, az tuti! :-) ég és föld volt, mindenkinek tudom ajánlani :-)

Nekem végül császár lett, és így jó is volt, hogy már bennem volt a tű, mert abba nyomták a has-lábzsibbasztót, akkor már nem kellett ezzel foglalkozni.

Apa majdnem az elejétől veled lehet. Ha bementek, őt addig nem engedik be, amíg a beöntés-zuhany-borotválásod le nem zajlik, utána bevisznek a szülőszobára, ott lehet végig veled. Lehet telefonálni, egymást szórakoztatni, zenét hallgatni (ha visztek), amit akartok. Ja, és ráadnak valami kék steril rucit, a ruháját otthagyja az apás öltözőben, szóval ezek után nem szívesen engedik ki, úgyhogy inni-ennivalót érdemes neki bevinni (neked is ásványvizet, szőlőcukrot). Az én férjem nagyon bátor volt, a császárt is bevállalta, a fejemhez ültették le, szóval nem látott semmit, viszont miután megszületett a baba, mehetett megnézni, lefényképezni az első pillanatokat, a fürdetést... óó, de jó volt! :-))

gyors szülést neked, nyugi, úgyis kijön valahogy! :-)

2011. jún. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Ne aggódj, nem olyan vészes ám mint amilyennek hangzik. Persze nagyon fáj, az tény, de amint meglesz a babád, már nem is emlékszel a fájdalomra. Én már pár nap múlva azt mondtam, bármikor újra szülnék!! Menni fog minden a maga útján, ezen ne rágódj. Ott mindent elmondanak neked, ha nem a dokid, akkor a szülésznők. Nagyon aranyosak.
2011. jún. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!