Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Autóbalesetet szenvedtem, de...

Autóbalesetet szenvedtem, de még nem tudtam, hogy várandós vagyok! Okozhatott agyi károsodást a röntgen és az altatás magzatomnál?

Figyelt kérdés
Kislányom 2 és fél éves, picit más mint a többi gyerek, nem mindig figyel,és nem mindig van szemkontaktus, egyszerűen más! Volt egy autóbalesetem abban a hónap végén amiben a pici megfogant, két kórházban röntgeneztek, kérdezték várandós vagyok e mondtam, hogy nem,nem tudtam még. Meg kellett műteni altatásban és fájdalom csillapítókat is adtak vénásan! Volt valaki ilyen helyzetben?

2012. szept. 8. 14:21
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Jól értem, hogy azóta már megszültél, és 2.5 éves a lányod? Mert szerintem akkor kellett volna ezt megkérdezni a dokitól, amikor kiderült, hogy terhes vagy. Az sem mindegy hányadik hétben történt a baleset.
2012. szept. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
2., 3. hétben történt kb, és a 12 heti ultrahangnál eltérés volt nyaki redő vastagság 3 mm max értékig jó, nekünk 3,5 mm volt! Mentem genetikára vérvételek, magzatvíz vétel minden jó érték lett, ott tudtak róla a balesetről, de ez ügyben, hogy okozhatott e károsodást nem mondtak semmit! Az orvosom is tudott a balesetemről ő sem mondott semmit! Igen megszületett most két és fél éves és más, mint a többi vele egykorú gyerek!
2012. szept. 8. 14:44
 3/10 anonim ***** válasza:
59%
Nem hinném, akkor még nem is magzat. Sokan nem tudják még olyankor a terhességet, isznak,drogoznak, aztán mikor a teszt pozi lesz,abbahagyják.
2012. szept. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj ide, a nődokik erre mondják, h vagy-vagy. Ilyen sugárzás, műtét stb kétfélét okoz: vagy elmegy a baba, vagy nem és akkor egészségesen fejlődik.
2012. szept. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
55%
az, hogy nem mindig figyel, és nem mindig van szemkontaktus nem jelenti azt, hogy szenvedett vmi károsodást már az anyaméhben. a genetikai vizsgálatok pedig nem zárják ki az autizmust.
2012. szept. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Azt mondják nem autista mert nagyon okos és értelmes gondoskodó, mindennel játszik, minden érdekli, szereti a testvérét is, úgy, hogy valami más baj van.
2012. szept. 8. 15:10
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha akkora károsodás érte volna, akkor szerintem is elvetéltél volna. Így utólag megmondani, hogy van-e köze a balesetnek a kislányod másságához... hát nehéz szerintem. De mindenképpen csak orvos tudja megmondani.
2012. szept. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem is autóbalesetem volt a 3. hétben. Meg is röntgeneztek, mindenki azt mondta, hogy ha megmarad a baba semmi baja nem lesz emiatt. Ha ártott volna neki, akkor nem maradt volna meg.

Szerintem ha gond van (ami nem biztos) akkor nem emiatt.

2012. szept. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A terhesség korai szakaszában - főleg a következő menstruáció kimaradása előtt - még a mindent vagy semmit elv érvényesül.

Ha akkor érte volna bármi károsodás, nem tapadt volna meg rendesen, és elvetéltél volna.

Azt hogy érted, hogy a terhesség 2.-3. hetében? Honnan számolva? Utolsó menstruáció vagy fogamzás?

2012. szept. 9. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ennyi leírásból nehéz lenne megmondani h baja van-e vagy nem. Minden gyerek más, az is lehet hogy csak beképzeled mert aggódsz.

A nyaki redőről csak annyit mondanék, hogy olvastam itt a fórumon pár kommentet és ott is volt olyan, hogy sokkal több miliméter volt, mint ami normális lett volna. Vártak, vártak és az idő elteltével már nem mutatott ki semmi gázosat a vizsgálat, rendben volt minden. Szóval ez még sztem nem jelent semmit, hogy akkor eltért kicsit a nyaki redő.

2012. szept. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!