Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ez tényleg normális lenne?...

Ez tényleg normális lenne? Már teljesen ki vagyok készülve!

Figyelt kérdés

38 hetes és 1 napos kismama vagyok, második gyerkőcöt várjuk.


Tegnap este olyan fél 6 körül rendszertelenül elkezdtem keményedni, ezek még nem fájtak. Fél 11- 11 között jött az első "fájdalmas keményedésem", majd 5 percre rá a kövtkező. Éjfél körül már rndszeresen, de nem túl erősen jöttek a kkét perces "fájások". Addigra már kétszer vettem melegvizes fürdőt, sétáltam, feküdtem, ültem, sehogyse volt jó. Nem voltak nagyon nagyon erősek, de már kezdtem elég ingerült lenni. Ekkor felhívtam a dokim, aki mondta, hogy menjek be. Bementünk: a méhszájam továbbra sem nyílt semmit, tehát maradt a 2 ujjnyi. A CTG két-három percenként mutatta a 100-120-as méhtevékenységeket. Mivel a méhszájam nem nyílt tovább az orvosom ezeket jóslóknak tudta be és haza küldött.


Semmit nem aludtam az éjjel, mert továbbra is két-három percenként vannak keményedéseim, amik most nem olyan vészesen fájnak, de érzem őket és keményedik is a hasam. Pluszba elkezdett eléggé fájni a derekam.


Meddig megy ez így? Mikor indul már be? Totál kimerültem!!!!


2012. szept. 9. 08:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha nem javul a helyzet, akkor menj be újra, mert az a biztosabb. Ez lehet tényleg a szülés kezdete is.
2012. szept. 9. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem menj vissza, sőt ha lehet másik dokihoz!

Én ugyanígy voltam, bementem nem tágultam, melegvízbe ültettek egy nagyon picit tágultam csak.

Atrán doki tágított az ujjával, burkot repesztett és oxitocint kaptam.

14 óra leforgása alatt született meg a lányom.

2012. szept. 9. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

orvost nem szeretnék váltani, mert a sajátom küldött haza tegnap. Nagyon jó doki, csak ő úgy van vele, hogy várni kell, amíg nem indul be teljesen magától. Nem híve a különböző beavatkozásoknak. :)


Ha ma délelőtt sem változik, akkor felhívom és szólok neki, újra.


Csak olyan hülyének érzem magam. Olyan rossz érzés volt tegnap (megint) haza jönni a klinikáról, úgy hogy nem történt semmi. Olyan kínos volt, hogy megint egy téves riszatásom votl, pedig már a 2. gyerek. (az elsőnél túlhordás miatt indították a szülést, igazából nála nem is voltak ilyen tüneteim, tehát totál tapasztalatlan vagyok)

2012. szept. 9. 08:58
 4/5 anonim ***** válasza:

Engem ezzel már nem engedtek haza, hanem benyomták az oxitocint, hogy előbb táguljak.

Ha maradnak a fájások, hívd fel ma újra! Ne érezd hülyén magad, az orvosod hidd el minden cifraságot tapasztalt már, nem fog kiakadni rajta! Ez egy elhúzódó szülés, szerintem mindenképp jó, ha bemész ma is, már csak hogy ctg-t csináljanak, hogy mi újság a babával, azért is! Még akkor is, ha utána megint otthon végzed! Amúgy meg ha jobban biztonságban éreznéd magad a kórházban, kérd meg, hogy adjon egy ágyat, hadd maradj, mert neked úgy kényelmesebb lenne. Valószínűleg én ezt tenném.

Kitartás!!

2012. szept. 9. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Bent azért nem szeretnék maradni, mert a kisfiam itthon van. A múlt héten kezdte az óvodát és sajnos a nagyszülők is messze vannak, az apukája meg dolgozik, tehát nem tudom kire hagyni. meg egyébként is jobb itthon.


Most megyek lezuhanyozom, hátha az segít. Ha nem változik semmi, akkor viszont ma is felhívom a dokimat.


Köszönöm a segítségeteket.

2012. szept. 9. 09:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!