Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Streptococcus pozitív eredmény...

Streptococcus pozitív eredmény: Mi lesz más a szülésnél ill. utána, mint normál esetben?

Figyelt kérdés

Azt mondta a szülésznőm, hogy antibiotikumot fogok kapni én is, meg talán a baba is. De amúgy minden ugyanúgy fog zajlani? Hazaengednek 3 nap után, szoptathatok? Kérem saját tapasztalattal rendelkező anyukák írjanak!

37 hetes vagyok.



2012. szept. 11. 16:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem is volt.Én szülés előtt kaptam 2 infúziót.A kislányom nem kapott.Igaz nekem császár lett a vége.És ez inkább azokra a babákra "veszélyesebb" akik hüvelyi úton születnek mert úgy fertőződhetnek meg.És gondolom csak azok a babák kapnak antibiotikumot akik valamilyen módon mégis megfertőződnek.De nyugodtan szoptathatsz és ha minden rendben akkor hazamehettek a 3.nap.Én 4.nap mehettem haza mivel császárom volt,de nálunk is minden rendben volt és hazamehettünk.
2012. szept. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Vajúdás alatt kaptam infúzióban antibiotikumot. Kb. fél óra volt, amíg lecsöpögött az a kb. fél liternyi folyadék. Aztán amikor megszületett a baba, rám tették, megmosdatták, és felvitték az intenzívre, hogy vért vegyenek tőle, és abból kimutathassák, hogy elkapta-e szülés közben a streptococcust. Nem kapta el, így nem történt ezután semmi különös. 3. nap hazamehettünk.


Hüvelyi úton veszélyes ez. Ha elkapná tőled, akkor ő is kapna gyorsan pár napig antibiotikumot, és akkor rendbe jönne hamar.

Ha valakit nem kezelnek terhesség alatt, ill. szülés közben sem kap gyógyszert, majd pedig nem vizsgálják meg a babát ilyenformán - na, akkor nagy baj lehet belőle.

2012. szept. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

1.vagyok

Engem terhesség alatt nem kezeltek,mivel szülés előtt úgyis adnak antibiotikumot.

2012. szept. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
terhesseg alatt ertelmetlen kezelni mert egy par napon belul visszajon a fertozes. Szules alatt kell antibio venassan es a babat 24 oraig figyelni kell a szuletes utan neki csak akkor kell antibio ha nincs jol es fertozes jeleit mutatja mert a mama kapott antibiot akkor a baba elmeletileg vedve van.Csaszrnal is kell venas antibio hiszen a babat a burkon keresztul anyan keresztul emelik ki es az anya fertozott.
2012. szept. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!