Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi az az 1 napos cukorprofil?

Mi az az 1 napos cukorprofil?

Figyelt kérdés

2012. szept. 12. 11:11
 1/8 anonim ***** válasza:
Terhesség alatti vércukorvizsgálatra gondolsz?
2012. szept. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Minden főétkezés előtt és után (1, vagy másfél óra múlva), illetve hajnalban vércukor meghatározás. Ha kórházban csinálják akkor vénás vérből szokták, azaz 7-szer vesznek vért egy nap. Én magamnak vércukormérő készülékkel is szoktam ilyet csinálni.
2012. szept. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Most emiatt vagyok benn. Ehgyomor majd etkezesek utan 1 oraval vervetel es kielemzik, hogy hogy valtozik a vercukrod.
2012. szept. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

És csak egy napra kell befeküdni? Kötelező az éjszakát bent tölteni, vagy a hetedik +1 óra után haza lehet jönni? (Itthon se nagyon tudok aludni, hát még kórházban.)


Nem értem egyébként. Védőnőm felhívott, hogy holnap menjek be egy diétamegbeszélésre, mert a középső (60 perces) értékem közelíti a felső határt, a többi ok, de ne ijedjek meg, mert semmi gond. Konkrétan számot nem mondott, és azt látom, hogy szinte kórházanként változó ez 6,8-7,8 között. Csakhogy nekem nem jó a holnap, ezért felhívatta velem a kórházat. Hétfőt beszéltem meg, és mondták, hogy addig találjak ki egy napot, amit bent tudok tölteni. A profil szót a háttérből hallottam csak. Ha most semmi gond, akkor a kórház ehhez miért ragaszkodik?

2012. szept. 12. 13:17
 5/8 A kérdező kommentje:

Nahát, túl vagyok a megbeszélésen. Gondoltam, ideírom, hátha érdekel mást is. Szombathelyen hál istennek nem veszik ezt ennyire komolyan. Vagy az értékek miatt, nem tudom. Mint kiderült, annyira mégse teljesen nem vészes, ahogy azt a védőnő mondta. De elmondta a nő, hogy azért ne ijedjek meg. Szerintük nem vagyok cukorbeteg és terhességi cukros sem. A korom, testalkatom is befolyásolja az értéket. Szóval 4,2-10,9-7,6 az értékhalmaz.


Ehhez kaptam egy 225 gr-os diétát, 25-40-60-40-60 elosztásban. A vércukorprofil pedig majd ambulánsan történik, reggeli, ebéd és vacsora alkalmával, így 7-re megyek + reggeli + újabb vérvétel, délelőtt egyet ultrahangoznak is, ebéd előtti vérvétel + ebéd + vérvétel, aztán mehetek haza (délelőtt is, ha lesz időm) és csak este 6-ra kell visszamennem megint vérvétel + vacsi + vérvételre.


Nagyon örülök, hogy nem kell bent aludnom. A diéta meg simán tartható, én lelkiekben 140-160-180-ra készültem.

2012. szept. 13. 12:11
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!


2-es válaszoló vagyok.

10,9 volt valamelyik értéked? Mert az egyébként nagyon magas. Én cukorbeteg vagyok, nem terhességi, hanem amúgy is. Most szültem 1 hónapja. Nekem nagyon szigorúan 7 alatt kellett tartanom végig az értékeimet, de 5,3 volt az ideális.

Ha elfogadsz tőlem egy tanácsot, akkor vegyél egy vércukormérőt és néha mérd meg magadnak. A nap folyamán a legmagasabb érték általában reggeli után egy órával szokott lenni (vagy ha megszeged a diétát, akkor bármikor).

Egyébként teljesen egészséges embernek soha nem megy fel ilyen magasra a cukra, sőt elvileg 6 fölé sem, bár terhesség alatt extrém terhelésnél előfordulhat, de akkor sem 10,9.

Nagyon kell vigyázni a magas cukorral, mert nagyon veszélyes a babára.


Jó egészséget kívánok neked és remélem elég lesz a diétát tartanod.

2012. szept. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

75 gramm cukornál a 2 órás érték a mérvadó, 50 gramm cukornál az 1 órás. 75 grammot kaptam. Én is sokalltam a közbülső értéket, de mondták, hogy a kapott cukor mennyiség miatt annyira nem nagy baj az, és ők mondták azt is, hogy nem vagyok cukros se így, se úgy.

Azt írtam le fentebb, amit elmondtak.

A 225 gr-os diétát bőven tudom tartani, mert nem tudok annyit enni, h elérjem az előírt határokat. Most vacsorára is hiába 60-at írtak, 30-at ettem, uzsonnára semennyi szénhidrátot (nem kimutathatót), reggelire és tízóraira a kórház miatt nem volt időm, az ebéd pedig kb. pont 60 volt. De ha a tegnapi napomat nézem, akkor is csak 150 volt a cukor.


Igazából mikor terhes lettem, és olvasgattam, hogy mit lényeges tudni, akkor kíváncsiságból pár napot teszteltem a megszokott ételekkel és mennyiségekkel. Már akkor láttam, hogy a 160-at nem nagyon haladom meg. Annyi volt a különbség, hogy nap 3x ettem. És most mondták, hogy a tízórai és uzsonna kötelező, és sajnos a tejet minimálisra és délutánra kell tartanom. Tkp. ezek azok, amit eddig sehogy vagy másként ettem.


Közben ezt találtam:

"A terhességi cukorbetegség szűrése

A terhességi cukorbetegség ma már szűrővizsgálatok segítségével diagnosztizálható. A terhesség 24-28. hete között 75 gr-os terheléses vércukor vizsgálatot végeznek, ha az éhomi cukor nem haladja meg a 7 mmol/l értéket. A GDM diagnózisának kritériuma, hogy az OGTT vizsgálat eredménye két alkalommal 7,8 fölött legyen vagy az éhomi vércukor két alkalommal 7 fölötti vagy bármely időpontban mért vércukor 11,1 fölötti.


Korai szűrés (OGTT), a terhesgondozás kezdetén, ha az anya életkora > 30év, túlsúlyos, cukorbetegség családi halmozódása áll fenn, előző terhességben gestatiós diabetes, 4000gr-nál nagyobb súlyú magzat, ismeretlen eredetű vetélés, terhességi magasvérnyomás, vesebetegség, ismételt húgyuti fertőzések, fejlődési rendellenességgel született újszülött.

Az OGTT a 24-28. hét között megismétlendő.


Hogyan találjuk meg azokat a személyeket, akiknek nagyobb valószínűséggel lesz 2-es típusú cukorbetegségük (IDF szerint), rizikócsoport:"


[link]

2012. szept. 13. 19:50
 8/8 A kérdező kommentje:

Egy nagyon jó cikk jelent ma meg egy belgyógyásztól:


[link]

2012. szept. 20. 18:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!