Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 23-24-25 hetes kismamik...

23-24-25 hetes kismamik vagytok? Van kedvetek dumcsizni?

Figyelt kérdés
Hogy vagytok? Tudjátok már a baba nemét? Voltatok már 4D-s ultrahangon? Elkezdtetek már vásárlni a bébinek, esetleg berendezni a babszobát? Milyen rendszerességgel érzitek a picurka mozgását? Milyen vitaminokat szedtek? Voltatok már cukor terheléses vérvételen ? :)
2012. szept. 13. 16:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
36%

Az első vajon egy megszállott könyvelő kismama, vagy egy unatkozó iskolás? :D

Én 25 hetes vagyok, és december 25-re várjuk a kislányunkat, Hanna babát - becsületes nevén Johannát. Voltunk 4D-s ultrahangon, de csak azért, mert a kórházban, ahová területileg tartozom, nem is próbálták megmondani a nemét, sőt, a nagy genetikai ultrahang alkalmával kb. egy perc után úgy rugdostak le az asztalról, hogy ne foglaljam a helyet a többi kismama elől. :))) Azóta megoldódott a probléma, orvost választottam és kórházat váltottam.

Már sok apróságot vásároltunk, a nagy dolgok közül még csak a kiságyat, de a babaszoba berendezés még várat magára, mert hamarosan költözünk.

A cukrom már két alkalommal is tökéletes volt, ami meglepett, mert súlytöbblettel kezdtem a terhességet, és eddig is már többet szedtem fel, mint szerettem volna. A lényeg azonban számomra az, hogy Hanna egészséges, állandóan mocorog. Múlt héten az apukája felolvasott neki egy mesét, és nagyon tetszett a pici lánynak. :) Ma kezdtük olvasni a Micimackót, minden napra egy fejezetet tervezek. Sokat énekelek neki, és ha tehetem, beszélek hozzá.

A várandósságom elejétől szedek Gravidát és Magnézium+B6-ot, néhány hete a védőnő javaslatára Calcium és Magnézium Sandoz-t, valamint az enyhe vérszegénységem miatt vasat. Hát nem terveztem, hogy ennyi bénaságot fogok szedni, de így alakult. Egyébként meglepően jól viselem az állapotomat, az egyetlen, ami zavar, hogy napok óta rettenetesen fáj a derekam.

Uramisten, egy egész eposzt írtam, ne haragudj... :D Mesélj te is! Hány hetes vagy? Miket érzel?

Üdv, 25 hkm

2012. szept. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

szia

23 hetes vagyok kereken, pici lány lesz :) nevet sajna még nem sikerült találnunk neki de remélhetőleg hamarosan meglesz :) pici szobája alakulgat és szép apránként vásárolgatjuk a cuccait is :) 1 hete voltunk 4D-n, mert nem tudtak nekünk nemet mondani a 18 hetes ultrahangon és nem akartuk kivárni a 30. hetet, de egy igazi élmény volt és megkaptuk amit akartunk. rengeteget mozog a pici, sokszor nem is értem honnan van ennyi energiája, én nem lennék képes jelenleg ennyit mocorogni meg rugdosódni mint amennyit ő, kis örökmozgó :) femibiont és magne B6ot szedek, a vitamint csak kétnaponta szedem. ezen kívül szedek még vasat és kálciumot. cukorterhelésen még nem voltam, kb. 2-3 hét múlva megyek, sajna nem sikerült még beutalót szereznem a dokimtól hogy tudjak menni, remélem nem lesz vele baj.

2012. szept. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A huszonöt heteske vagyok. Nem érzed úgy, hogy a kérdésedre mintha kizárólag kretének válaszolnának? :)))
2012. szept. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Bocs, már nem, itt van egy 23 heteske is. :) Nyugi, a cukorterheléssel ráérsz a 24-28. hét között! :)
2012. szept. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
25hetes pocakos vagyok,és december 24-re várjuk a kisfiunkat.Jól vagyunk.Legföbb problémám 2napja hogy iiiszonyat fáj az egész hátam,valami szörnyü.Ma a babó is kevebbet mozog,biztos a front.Aproságokat vásárolgattam már én is.Nagytesórol elég sok minden maradt,kiságy,babakocsi stb.Ö 4éves és már nagyon várja a kistesót.Mamavitet szedek.Babaszobát is szivem szerint már rendezném de még türtöztetem magam kicsit :)
2012. szept. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Szia kedves kettes válaszadó, 25 hetes kismami. Látom felétek is ilyen jó korházak, és kedves orvosok vannak. Nálunk is ez van, kinyitják a kis könyvemet és először azt nézik hogy ki a fogadott dokim, vagy hogy van-e egyátalán. Egyébként nekem is kislányom lesz, három orvos erősítette már meg. De 4D-s ultrahangon még nem voltunk, a 28. hét környékén tervezünk menni. Nemrég kezdünk el vásárolni a babucinak, azért hívom így mert a nevében még nem tudtunk megegyezni a párommal. Rengeteget mozog a baba, főleg este mikor már pihennék. Január 2.-ra vagyok kiírva, nagyon várom már. Most voltam terheléses cukor vizsgálaton, a cukros része jó, de van egy kis vérszegénységem, amire vasat szedek. Ezen kívül C-vitamint, magnéziumt, és kálciumot. Szereném ha tartanánk a kapcsolatot a későbbiekben is. Köszi mindenkinek a válaszokat.
2012. szept. 13. 18:54
 7/12 A kérdező kommentje:
A holnapi nap folyamán válaszolok a többi kedves válaszolónak is, csak ma sajnos nincs több időm. Várom még a válaszokat, a bunkók meg kíméljenek. Köszönöm.
2012. szept. 13. 18:55
 8/12 anonim ***** válasza:
Szia! 24+6 vagyok :)! Lányt mondtak :) remélem az is lesz mert a sok okos belém beszélte már majdnem h fiú lesz :/. Jó mindegy csak egészséges legyen de ha már azt mondták legyen lány :) Amúgy a 2 lány :) rucik is vannak. De azért vásárolgattunk már mert az első lányom nyári.Most dec.29.re vok kiírva!!4D-re sajna nem megyünk szerintem anyagiak miatt:/..Sokat mozog a babám :)!MA "túl" sokat is!De inkább mint h keveset :).Én elevitet és megnesii citricit szedek! Jujj jövő héten megyek cukis vérvételre. Félek mert az elsőnél cukrom volt!
2012. szept. 13. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szia! 24 hetes vagyok, január 5-re várjuk a kislányunkat.A babám nagyon sokat mocorog minden nap, szeret bukfencezni ami nem túl kellemes ahogy nekinyomja magát közben a hasfalamnak, de így is imádom érezni. Nagyjából jól vagyunk csak annyi a gondom, hogy elég gyakran feszülget a hasam, és enyhe görcs szerűséget is érzek néha ezért főként sok fekvésre vagyok fogva és napi 6 panangint kell szednem az elevit és a vas mellé. Jövő héten lesz 4d is amit már nagyon várunk. Vásárolni még igazából nem voltam, elég sok ruhát kapunk családból, a többi meg még ráér szerintem. Cukrot is a jövő héten néznek majd nagyon remélem , hogy minden rendben lesz vele. Mindenkinek Boldog Babavárást :-)
2012. szept. 13. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Sziasztok. Én jan. 6. vagyok kiírva 24/25 hetes vagyok, már nem bírom követni. De előrébb vagyok egy héttel. Voltam cukorterhelésen, nem olyan szörnyű. A cukrom nagyon jó. A vasam annál kevsebbé. Eddig is szedtem vasat, azt most tetézem azal, h. heti 2* járok házi dokihoz vas injekcióra. Néhány dolog már meg van, ruhák egy része, téliek nincsenek (bundazsák, hálózsák, sapi)babakocsi, kiságy van, csak csiszolni és festeni kell, matracot sajna csináltatni kell, mert nem szabvány. Egy hónap múlva lesz időnk vásárolni, még azt nem tudom érdemes e Bp.re utazni vagy nem. De már lista van mi hiányzik. Benedek lesz a fiúnk. Ma nem igazán aktív, gondolom az idő. Sajna én nagyon fáradt vagyok, ez az iszonyat vas hiány miatt van. Gravidát szedek, magne B6, és most C vitamint, anyhe nátha és h. könnyebben beépüljön a vas. Magán dokihoz járok, 23. héten voltunk Uh, átváltott 4Dre is, de (meggyőződésem) h. Benedek utálja az Uh, mindkét kezével eltakarta az arcát, semmit nem láttunk. 28. hét körül gondoltuk elmenni 4Dre, de így lehet h. nincs értelme.
2012. szept. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!