Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fiataloknál melyik az az...

Fiataloknál melyik az az ideális kor, amikor lehet babájuk?

Figyelt kérdés
Miért baj,ha 1 lány 16-17 éves korátol akar babát?

2012. szept. 13. 20:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
csupan azert mert akkor meg iskolaba kene jarni. es altalaban egy 16 eves meg nem onallo ,nem dolgozik nem tudja eltartani magat,akkor hogy tartana el egy babat? az az idealis kor amikor mar nem csak sajat magarol de plusz a babarol is tud gondoskodni valaki.
2012. szept. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
2012. szept. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Mert egy gyereknek nem kell gyerek. Tanulj tovább, legyen egy szakmád legalább.
2012. szept. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
86%
Azt hiszem hogy az egyes válaszadó válasza, és a kettes linkje elmondd mindent. Persze vannak kivételek, láttam már fiatal anyukát aki több mindent nyújtott a gyerekének mint egy 30éves, de azért nem 16-17 évesen, ekkor még pasizzon, bulizzon, iskolába járjon a lány, talán majd 5 év múlva gondolkodhat a gyerekvállaláson, de a mai világban még 30 évesen sem késő szülni. Kár elsietni.
2012. szept. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
az nem baj ha valaki már akkor babára vágyik, viszont mindenképpen várjon pár évet hogy biztos legyen önmagában és olyan párt válasszon magának akivel el tudja képzelni a jövőjét és együtt el is tudnak tartani egy gyereket. mondom ezt 20évesen egy 13napos kisfiúval, aki az életem értelme az apukájával együtt :)
2012. szept. 13. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Ideális kor az, amikor már megvannak a megfelelő feltételek egy gyerek felneveléséhez. Mert nem csak megszülni kell!

Ilyen feltételek:

-megfelelő partner

- megfelelő anyagi háttér

2012. szept. 14. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
egyet értek az elötem szolokal ,gyereknek gyerek nem kell nem valo.
2012. szept. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Ismerek jó pár nőt,akinek 17 vagy 19-20 éveskorátol volt gyereke. Abortusz elenes vagyok.Romáknál hagyomány,a fiatalon gyerek szülés
2012. szept. 14. 15:50
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Ja hagyomány más is.
2012. szept. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

6-os válaszoló vagyok!


Én nagyon is jól tudom miről beszélek.

19 évesen szültem a lányomat, gyakorlatilag gyerekfejjel. Félreértés ne essék, imádom a ma 11 éves lányomat, mindent neki rendeltem alá. Viszont én lemaradtam mindenről amit egy 20-as éveiben járó lány át tud élni. Egyetemi évek, közös lakás barátokkal, bulik, közös nyaralások, közös élmények. stb.

Nem maradt mellettem egyetlen barát vagy barátnő sem, mind elmaradtak és élték az életüket. Nekik egyáltalán nem volt érdekes hogy a babám épp aznap milyen aranyos volt, mit tanult meg, óvodai élményt stb-t.

Magamra maradtam, és a szüleim anyagi segítsége nélkül fogalmam sincs mi lett volna velünk. Hisz épp hogy elvégeztem a sulit.

Amikor a lánykám óvodás lett, mentem dolgozni, és mellette végeztem el a főiskolát is levelezőn.

Hát.. mit mondjak kemény volt. És akkor nagyon egyszerűen fejeztem ki magam! A szüleim is sokszor épphogy ki nem sajátították maguknak a gyerekem, mindenbe beleszóltak, mindig mindenkor hangoztatták hogy ezt ők vették neki stb. Viszont esélyem sem volt a gyerekkel külön költözni tőlük.


Most 30 éves vagyok, ismét babát várok, de teljesen más a két terhességem.

Kezdve azzal hogy nagyon boldog párkapcsolatban élek és saját otthonunk van, nem függünk senkitől, folytatva azzal hogy megvan minden feltételünk ahhoz hogy boldog, szeretetteljes légkörben nevelhessük fel a picit.

Érett fejjel teljesen más várandósnak lenni, mint csitriként.

2012. szept. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!