Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tüdőérlelő kérdés? 38hkm

Tüdőérlelő kérdés? 38hkm

Figyelt kérdés
Akik kaptak, de végül sikerült visszatartani a szülést, segítenétek? Elméletileg azért adták,hogy ha megszületik a baba,akkor "érett legyen a tüdeje" Legalábbis nekem a 33.héten ezt mondta a szülésznő. De mivel sikerült visszatartani és nem született meg a pici,így mi történt? A szülésznő azt mondta,ha nem születik meg,gondot nem okoz neki a tüdőérlelő. De akkor miért nem születnek előbb az ilyen babák? Elvileg,ha a tüdő elég fejlett,akkor kerül a szervezetbe az a hormon,ami elindítja a szülést. Ne haragudjatok,ha buta a kérdés,vagy ha bután fogalmazom meg,tulajdonképpen csak arra lennék kíváncsi,hogy mi történik azzal a tüdőérlelővel,amikor belekerül a pici szervezetébe,de mégsem születik meg.

2012. szept. 14. 12:10
 1/7 anonim ***** válasza:
89%

Semmi.

Az nagyon jó ha idáig kihúztátok.Mint írtad biztonsági intézkedés volt a tüdőérlelő,megkapta,meghozta a hatását,de a baba úgy döntött még hízni akar kicsit.

Most már bármikor megszülethet,de lehet,hogy túlhordod.

Könnyű szülést. :)

2012. szept. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%
Nemcsak a tüdőtől függ, hogy mikor születik a baba, ez csak egy tényező.
2012. szept. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,de akkor tényleg nem árt neki,hogy megkapta? Mert nemrég rábukkantam pár fórumra ezzel kapcsolatban,és nagyon megrémített.
2012. szept. 14. 13:02
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

ne olvasgass ilyeneket , minden rendben van azzal a babával

az a lényeg.

2012. szept. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
89%

33 hetesen kaptam én is, végül 40+2 búlt ki a baba! Semmi baja, egészséges, most 1 éves! Nem okoz gondot, ha nem születikmeg rögtön a baba! És tényleg nem csak a tüdőtől függ, hogy mikor indul be a szülés lepény érettsége ulyesmik...

Nyugi, semmi bajt nem csinált a babádnak a tüdőérlelő! :)

2012. szept. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
92%
Korán dolgoztam. A tüdőérlelő bajt nem okoz, de ha nem kap hiányában IRDS azaz Idiopatias Respiratorikus Disstress Syndroma alakul ki. Lehet nem jól írtam a nevét bocsi. A tüdő érlelőtől szülés után a léghólyagocskák nyitva maradásáért felelős Surfactant (szörfaktant) anyag képződik, amitől a hólyagocskák nem esnek össze, így koraszülöttség esetén kisebb az esélye, hogy a baba gépre kerül, de legalábbis gyorsabban fog alkalmazkodni.
2012. szept. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a választ,akkor most már tényleg nem aggódom =) Mert azt tudtam,hogy akkor segít,ha megszületik idő előtt,de kicsit aggódtam,hogy így,hogy végül bent marad,máshogy fog fejlődni,mint azok a babák,akik nem kaptak,hogy esetleg befolyásol valamit. De most megnyugtattatok,köszönöm szépen =)
2012. szept. 14. 18:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!