Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek egy kezdő orvos...

Szerintetek egy kezdő orvos tévedhet ilyenben, és ekkorát?

Figyelt kérdés

Nem jött meg, teszt pozitív, de gondoltam még ráérek...

Aztán egyik éjjel erősen görcsöltem, és bementünk az ügyeletre, ahol egy fiatal orvos nézett UH-val, de úgy tűnt annyira nem is kezdő, ügyesen bánt a géppel is.

Akkor voltam menzesz szerint 5hét 6 napos, koronggal ő már 6 hetet forgatott ki. Hüvelyi UH-val nézett és ezt látta: 20x18 mm es szabályos petezsák, benne 6 mm CRL-ű élő embrió. Hallottuk a szívmúködést.

Kérdésem az lenne hogy a terhesség korát jól állapította-e meg, illetve ha pl az előző ciklus közepén fogant volna a baba azt észrevette volna-e, hogy mondjuk akkor már 3x akkora lett volna az embrió. Az előző ciklusban fogant volna csak egy példa volt, mert utána megjött rendesen. Szóval hogy pl menzesz szerint 4 héttel nagyobb babát észrevette volna-e?


2012. szept. 14. 19:55
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Észre!
2012. szept. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
vannak nők akik végig menstruálnak a terhesség alatt. Egy szívműködést még én sem néznék be nálad, nemhogy egy képzett orvos.
2012. szept. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Igen észrevette volna. Valószínű, hogy kicsit korábban volt peteérésed.
2012. szept. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
miért tévedett volna a korával kapcsolatban? 5 hét 6 nap az pontosan 1 nappal kevesebb, mint 6 hét... A méretek alapján is annyi... nem értem, hogy min aggódsz, már bocsi...
2012. szept. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
76%

Attól, hogy kezdő, még nem hülye:D

Azért még az orvosi után is 5 év, mire egyáltalán szakorvos lesz. Csak megtanulja már ennyi idő alatt.

A babád a mérete alapján is annyi idős, min ahogy az orvos mondta.

2012. szept. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Nem aggódom, csak itt olvasok néha sületlenségeket. Nem tesz jót...

Valószínűnek tarom, hogy menzesz után estem teherbe közvetlenül, vagy utána 1-2 nappal. Jó ritka eset ugye? Ha pl. egyik hó 18.-ai aktus során teherbe esik valaki, és megjön következő hó másodikán, és az azt következő hónapban már nem jön meg, az akkor készült UH-on már nem cak egy kis fekete pont lenne ugye? Hanem már élő, nagy embrió? Jól gondolom?

2012. szept. 14. 20:16
 7/21 anonim ***** válasza:

Most őszintén: Minek foglalkozol vele ennyit?:D Nem számít az se, ha rosszul számította. Majd az UH méretek alapján később korrigálja oszt ennyi.

Felesleges ilyenen aggodalmasodni, nincsen semmi értelme.

2012. szept. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Félreértés ne essék, olyannyira szimpatikus, és okos, ügyes volt, hogy ha elvállal szeretnék nála szülni. Csak párom aggodalmaskodik kicsit, ezzel már őt is megnyugtatjátok.

Én pl jobban bízom a kezdő, fiatalokban, mint az idősebbekben...

2012. szept. 14. 20:19
 9/21 A kérdező kommentje:

Annyira nem foglalkozom vele, csak az érdekelne, hogy lehet e hogy még az előző hónapban estem teherbe. (tehát hogy a teherbeesést eredményező aktusok között bő 3 hét eltérést észrevesznek-e hüvelyi uh-val?)Ráadásul volt rendes menzesz is az első után, és akkor még védekeztünk is megszakítással.

Vagy az már orbitális nagy eltérés lenne?

2012. szept. 14. 20:30
 10/21 anonim ***** válasza:

majd 12 hetesnek 10 hetesnek mérik, 18 hetesként 20 hetesnek. Első terhesség, mi?:D

amúgy meg 5hét 6 naposan 6 hetes terhes vagy.. majd megszokod.

2012. szept. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!