Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Végig gondokkal teli terhesség...

Végig gondokkal teli terhesség és mégis szép vég?

Figyelt kérdés

Olyan anyukákat szeretnék hogy írjanak akiknek végig gondok voltak a terhességük alatt és mégis szép egészséges kisbabájuk született időre!

Már kezdek teljesen beleörülni!Ez a második terhességem, az első úgy ment végig ahogy az a nagykönyvben meg van írva de ez a második terhességem(pl: Elején vérezgetések, barna folyások, Down gyanú, coli fertőzés, több magzat víz).Eddig minden úgy néz ki hogy jó de én ezt nem bírom ki nem telik úgy nap hogy ne idegeskedjek pedig tudom ezzel ártok legtöbbet a babámnak!Még csak 29 hetes vagyok!

Volt mással is így?Végig gondok és egészséges baba a végén?


2009. júl. 30. 21:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Én márciusban szültem meg. Már az elejétől kezdve problémás volt a terhességem (vérezgetés, görcsök stb. Igaz, hogy nekem nem volt down gyanúm, de állandó fertőzésektől szenvedtem, és teljesen kivoltam, mert már mindenre figyeltem és mégis.

Fenruárban el is indult a szülés, de végül minden rendben lett és március végéig a kiírt időpont előtt egy nappal jött világra a picibabám, totál egészségesen. És azóta sincs semmi gond vele (sem).


Nyugodj meg, nem lesz gond. Sajnos a referencia határok annyira "érzékenyek" egy egy vizsgálatnál, hogy a nem problémás is - a biztonság kedvéért - problémássá válik.


Ilyenkor egy kicsit nézz utána a neten mire is kell figyelni. De a sok magzatvizet szerintem szinte mindenkinek legalább egyszer már megállapították. Ez amúgy relative, hogy sok vagy kevés. Erről is sokat olvastam anno, mert nekem is az volt.

2009. júl. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
szia! ugyan ebbe A cipobe jarok irnal egy privit?
2009. júl. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én is hasonló cípőben járok. a 39 hétben vagyok. ha megszültem majd írok, remélem nem felejtem el
2009. júl. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
A privit elkülttem!
2009. júl. 30. 22:13
 5/12 A kérdező kommentje:
Ok köszönöm! Köszönöm mind hármatoknak!
2009. júl. 30. 22:14
 6/12 anonim ***** válasza:
kuldtem privit
2009. júl. 30. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

szia. Én még nem szültem meg, csak 14 hetes vagyok, de nálam is már voltak rizikófaktorok: először egy vetélés decemberben, utána a mostanival barnázgatások a 6. hét óta, szabálytalan petezsák, utána részleges méhlepányleválás, utána meg most hepatitisz B gyanu, ráadásul kardiológushoz is kell menjek. És még csak az elején tartok. De akárhányszor vizsgálatra megyek, a babám mindig nagyobb a standardnál, van, hogy egy egész héttel.


Az én párom azt mondta, hogy minden nap, amit velünk van a mi picikénk, az ajándék. És ha mindig csak egyik napról a másikra várjuk az újabb nap ajándékot, akkor egyszer csak eljön az idő, amikor már nyugodtan megszülethet és nem lesz semmi baja. Erre gondolj mindig. Kitartást neked.


U.I.: Két munkahelyen dolgozok mindemellett

2009. júl. 31. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szia!Kisfiam most már 7 hónapos legényke,éppen ma láttam meg,hogy kibújt az első fogcsücsök :)

Na de nem kanyarodok el a témától!

Az én várandósságom alatt sem volt rendben minden,bár így utólag szerencsésnek mondhatom magam,hogy más probléma nem akadt.

Nálam a baba fekvése miatt kialakult vesegörccsel kórházba kényszerültünk (mi ketten a kis poronttyal) ,majd a terhesség végéig az urológiára jártam vizsgálatokra.Mellette nagyon vizesedtem,rengeteget híztam,össze-vissza remegtem,a kicsi fiam pedig mindig 2 héttel nagyobbnak bizonyult a valós koránál.A doki a szívritmusánál is talált eltérést,aztán következő alkalommal már nem tudta pontosan...hmmm.Már a 35. héten 3 kiló fölötti súlyt becsültek,ez tulajdonképpen akkor nagyon megijesztett!

Édesanyám is állandóan azzal rémisztgetett,hogy borzalmasan rossz lesz szülni,hatalmas lesz a kisunoka és "bíztatott" ,hogy nekem biztosan baromi nehéz lesz....stb :)

Tehát nem csak fizikailag viselt meg,lelkileg talán rosszabb volt az a sok aggódás,bizonytalanság.

Végül minden a lehető legjobban alakult,mert nagyon-nagyon hamar,könnyen lezajlott a szülés,anyának pedig nem lett igaza,mert igenis ügyes voltam. :D

Gyorsan felépültem,a kisfiam tényleg szép nagy babaként jött világra (4100 grammal) és most is minden a legnagyobb rendben megy!

Nektek is hasonló jókat kívánok,tényleg csak a jó részét :) és valóban nem szabad szorongani,idegeskedni!

Ezt mindig tartsd szem előtt!

2009. júl. 31. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ne legyél kétségbe esve, az csak jobban megnehezít mindent, 21 vagyok és ő lessz a harmadik babám, az előző kettővel semmi nem volt, most meg alacsony afp , genetika ,sok magzatvíz , nagyobb két héttel, eleinte sokat sírtam, de most (hogy nem olvasgatok rémhíreket , lenyugodtam.26 hetes vagyok most 3. án megyek szívultrahangra, szerintem minden oké lessz, sokaknak van alacsonyabb, magasabb eredményük egy egy vizsgálatnál, és mégis csodás babák születnek, fel a fejjel:)
2009. júl. 31. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2009. júl. 31. 20:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!