Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tudnátok ajánlani méhen...

Tudnátok ajánlani méhen belüli retardációra (magzati növekedés elmaradására) szakosodott orvost?

Figyelt kérdés

Szükségünk lenne valakire, aki meg is vizsgál, esetleg tanácsol valamit az állandó fekvésen kívül, vagy elmond pár dolgot erről az egészről..és nem azt mondogatja vizsgálatok nélkül, hogy "néha előfordul, reméljük nem lesz gond" :( Már a 3.orvoshoz jártunk, aki nem mond semmit, csak néz bambán, és várja a pénzt. A pocim is egyre kisebb már :(

köszönöm! Üdv. 33hkm



#orvos #visszamaradás #retardácio
2012. szept. 15. 16:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

szia!

én sajnos nem tudok erre válaszolni..de megkérdezhetem h ezt h lehet észre venni? azért kérdezem mert nálunk 12.heti genetikai uh-án a combcsont szinte a fele volt a normálisnak..semmit nem mondtak..de én tiszta ideges vagyok!!

köszi a válaszodatelőre is!

egyébként az Istenhegyi Klinikát próbáltad már?

2012. szept. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Szia! Vidéken élünk, még csak erre nézelődtünk (Salgótarján,Gyöngyös) köszönöm az ötleted,utánajárok!! Nálunk 26hetes 4d ultrahangon derült ki,hogy kisebb,de nem aggasztó eltérések voltak, de sajnos a 32+3 hetesen már csak 1550 grammig nőtt állandó fekvés mellett. Szóval egyre inkább lassul a hízás. Itt már veszélyeztetett terhesség miatt 2hetente uh, de semmi egyéb vizsgálatra nem küldenek, és hiába kérdezek,nekünk sem mondanak semmit,csak hogy ez nem jó. :( Amiket tudok erről az egészről, azt itt találtam www.timmermann.hu/index.php?m=mehen_beluli_retardacio A dokid mit mondott a méreteitekre? Remélem minden rendben lesz veletek!!! ..és a leghülyébb tanács ilyenkor, tudod.. ne idegeskedj!!:) Üdv
2012. szept. 15. 21:14
 3/17 anonim ***** válasza:

Szia!

semmit nem mondott a doki!! itthon nézegettem az adatokat és úgy vettem észre!!

egyébként eszembe jutott dr. hajdú krisztina genetikus:

[link]

[link]

keresd meg!! sztem vele csak jól járhatsz!!

és Te se idegeskedj!!!:)

2012. szept. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
84%
Szia! Én a 34. héten kerültem kórházba méhen belüli retardáció, kevesebb magzatvíz és a baba nyakán lévő zsinór miatt. Napi 2 NST-m volt és kaptam összesen kb. 2szer infúziót, de ezen kívül semmit nem csináltak. Azt mondták, ilyenkor fontos, hogy rengeteg fehérjét fogyassz és pihenj! Végül a 39. héten teljesen egészségesen, 3350g és 51cm-es méretekkel született meg a kisfiam!
2012. szept. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nyíregyházán tudom neked ajánlani Orosz Lászlót vagy Medve Lászlót. A Józsa Andrásban dolgoznak és kiváló genetikusak.

Ők biztos fognak neked segíteni!

2012. szept. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Köldökzsinór rendben van? MÉhlepény?

Nekem is kicsit visszamaradt az egyik babám kerek 38hétre született és csak 2,6kg volt. Ez azért volt nagyon kevés, mert a tesója 2évvel azelőtt 3,8kg volt.

Ő is mindig kicsi volt az UH-kon, és miután a 30heti uh-n, ahol kb 1300gramm volt, észrevette a doki, hogy 4xsikerült feltekernie a köldökzsinórt a nyakára, sűrűbben hívott vissza vizsgálatra. Ettem a kefét én is rendesen, 34hetes korára letekeredett, de mivel vékony is volt a köldökzsinórja, sajna ezekben a hetekben nem nőtt sokat, és utána is 38hetes korára ennyire sikerült összeszednie magát. A lepény nálam jó volt- csak a zsinór viccelt meg. Megszületett 38hétre, 4napig infúziózták, 8napig kórház, de utána itthon vihargyorsan behozta a lemaradását. Egy igazi talpraesett, makkegészsées kisfickó lett belőle.

A nagyfiam 9,2kg volt egy évesen, a kicsi pedig 9,15kg, pedig 1,2kg volt a különbség a születési súlyúk között. Nagy életerő volt a kicsiben!!!

Remélem nálad is minden rendben lesz, majd írd meg később mi lett veletek és a babáddal!!

2012. szept. 15. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Nekem a fiamnál volt minden! Először közölték szívbeteg, majd ja, mégsem. Aztán 28 hetesen csak 27 hetesnek mérték, 29 hetesen 27 hetesnek, aztán 30 hetesen még mindig 27 hetesnek. Akkor elküldtek egy laborvezetői uh-ra, ahol érdekes módon 33 hetesen pont 33 hetesnek mérték. Aztán megint végig kisebbnek. 18. héttől kevés magzatvíz... A 34. héttől volt ctg, közölték koraszülött lesz, kicsi, a hasam is kicsi volt. 40+4-nél született meg 3850grammal és 57centivel. Ami miatt mindig elmérték és magzati retardáció volt az a kisebb bpd. 32-es fejkörfogattal született. Már 6 éves, okos, értelmes gyerek, jövőre iskolába megy. :)
2012. szept. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Ja még annyit, hogy mikor most kórházban voltam szintén volt bent egy lány, akinek ez volt a problémája, fehérjedús ételeket kellett ennie minden mennyiségben!
2012. szept. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek! Holnap telefonálgatunk! :) Nálunk a lepény is rendben van, a köldökzsinór is..azt mondták, jó az áramlás.. Csak nekem ez furcsa, ha minden jó,miért nem nő?:(

Mindegy,köszönöm,picit meg is nyugtattatok,bízom benne,hogy nálunk is minden rendben lesz,sőt tudom!:) Én nem adom fel,tudom,hogy pici,de egészséges,okos és gyönyörű fiam lesz!!!:) Ami most aggaszt megint,hogy napi 3-4szem magnézium után még mindig erős görcseim vannak, és keményedek is,amolyan körbe görcsöl a testem, a derekamtól a hasamon át a combomig érzés. :( A baba is alig mozog, be is ékelődött már, közben görcsökre ébredtem éjjel is. Lehet a lehülés miatt.. De a lényeg,hogy egyben vagyunk,és még hallgat rám,hogy jobb Neki ott! :))

2012. szept. 16. 14:17
 10/17 anonim ***** válasza:

Ha kibírjátok, próbáld meg a Sote I. klinikát a Baross utcában, a VIII. kerületben. Igaz, hogy egy gyár, de nagyon jók az orvosok és modern a felszerelése (nem a környezet). Ott genetikai problémákra szakosodtak.

Nekem dr. Lázár Levente volt a fogadott orvosom, genetikus, szülész-nőgyógyász, szerintem tud segíteni. Van honlapja is, rajta a tel.száma, hívd fel. www.lazarlevente.com

Talán ezt tudod megközelíteni a legjobban.

Drukkolok Neked!

2012. szept. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!