Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Baj, ha egyáltalán nem tudok...

Baj, ha egyáltalán nem tudok hanyatt feküdni? - részletesebben lent

Figyelt kérdés

28 hetes vagyok, és egyáltalán nem tudok hanyatt feküdni, csak oldalt. Meg tudják így nézni ultrahanggal a babát? Várhatóan három lesz, mert másfél hét múlva lesz egy soron kívüli is. Feszül a gyomrom, a méhem, mindenem, ha hanyatt kell feküdnöm, nem kapok levegőt és fel se tudok kelni ebből a pozícióból. Ha néha megpróbálom, a férjem segít fel. Nagyon nagy a pocóm, mindenki meglepődik, hogy még 12 hét...

Ugyanez a kérdés felmerült bennem a szüléssel kapcsolatban is. Hogyan lesz ez így? :(



2012. szept. 15. 19:48
 1/5 timike26 ***** válasza:
83%
probàltad màr ugy hogy a làbad felhuzod?mert nekem is nehèz volt hanyat fekve lenni,de felhuzott làbbal konnyebb.az uh-t megtudjàk csinàlni akkor is ha oldalt fekszel.nekem is volt egy oldalfekvèses uh-m màr a vège felè.
2012. szept. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Se úgy, hogy felhúzom a lábam, se úgy, hogy kitámasztom a hátam.
2012. szept. 15. 20:07
 3/5 timike26 ***** válasza:
82%
akkor meg feleslegessen ne eroltesd.a doki meg megoldja,nem te vagy az elso eset ne aggodj. :)
2012. szept. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
60%

Szia!

Egyáltalán nem baj, azért nem érzed így jól magad, mert nehéz a méhed is és a pöttömöd is, és nyomnak egy eret, amitől te nem vagy jól (nyugi, a babának semmi baja nem lesz tőle). Esetleg megpróbálhatod a félig ülő-félig fekvő testhelyzetet, de állati kényelmetlen úgy aludni, én próbáltam... :D Az ultrahangnál kérheted a párod, hogy hadd támaszkodj neki, vagy pedig kérheted a dokit, hogy adjon valamit, amivel megtámaszthatod a hátad. A szülés meg hát... sok kórházban választhatsz, hogy milyen testhelyzetben akarof megszülni a bubut, erről tájékozódj majd később, ha esetleg mész szülésfelkészítőre, akkor ott is rákérdezhetsz. Van ahol pl állva is lehet szülni, meg guggolva, általában csak ha a pici nagyon gyorsan akar a világra jönni, akkor szoktak ragaszkodni a "hagyományos" pózhoz.


Nyugi! Szép babavárást!

30 h km

2012. szept. 15. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.Akkor majd egyezkedek a dokikkal. Sajnos a másfél hét múlva esedékes UH-ra nem tud velem jönni a férjem, mert az nem előre egyeztetett lesz, hanem csütörtökön mondták, hogy lesz, és férjem akkor dolgozni fog.


(Timi, nem tudom, miért pontozták le az első válaszodat, nem én voltam és nem is értem. Most egy zölddel próbáltam visszafelé húzni rajta.)

2012. szept. 16. 06:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!