Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 4 hós kismama vagyok, minimálb...

4 hós kismama vagyok, minimálbéren. Régen volt olyan lehetőség, hogy ha egy hónap szünettel átjelentenek egy másik cégbe magasabb bérrel, akkor csak azt veszik figyelembe a GYED számításakor. Él még ez a lehetőség?

Figyelt kérdés

Januárban szülök.


Köszi előre is :)


2009. júl. 31. 11:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kell 1 hónap különbség. Végülis ha másik munkahelyed lesz egyik nap még itt a másik nap már az újon dolgozhacc az nem befolyásolja a gyedet, főleg mert folyamatos a munkaviszony.

A gyed az elmúlt év átlagbérének az x %-a. Ha 2010 januárban szülsz akkor 2009 jan 1 - dec 31-ig veszik figyelembe a béred teljesen mindegy hogy azt milyen cégnél kerested.

Ha netán hamarabb jön a baba pl. most dec végén akkor a 2008 évi fizudat veszik számítás alá.

Én így tudom.

2009. júl. 31. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, de én nem tartok attól, hogy nem kapok GYED-et. :)


Ha egy hónapig munkanélküli volt egy kismama, és utána talált egy olyan munkahelyet, ahol megkereste a minimálbér kétszeresét, akkor csak az új fizetését vették alapul, tehát megkapta a max. GYED-et, hiába volt azelőtt minimálbéren. Csak nem tudom, hogy létezik-e még ez, ilyen formában.

2009. júl. 31. 11:34
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia! én pont így jártam. Minimálbéren voltam bejelentve, és mikor megmondtam a munkahelyemen, hogy babát várok, egy hónapra megszüntettük a munkaviszonyt. Utána újra felvettek magasabb bérrel. Mindezt persze csak papíron.

Nem volt belőle semmi gondom, pedig nagyon paráztam miatta. Még az előző jövedelemigazolást sem kérték, csak az újat, ami nálam össz 3 hónap volt. Én tavaly szültem, azóta ez alapján kaptam a tgyás, és a gyedet. Szerintem ezen azóta sem változott semmi.

Ja, és nem gond az sem, hogy így nem folyamatos a munkaviszony.

2009. júl. 31. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Előző vagyok mégegyszer. Azt elfelejtettem, hogy fontos, hogy meglegyen az EGY HÓNAP SZÜNET!!! Különben csak simán átlagolják a fizud, így nem sokkal lesz magasabb.
2009. júl. 31. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.


Remélem nem változott azóta, Az egy hónapot tudtam. :) A főnököm beparáztatott, hogy megszűnt ez a lehetőség :( Már két órája bújom a netet, de semmit nem találok róla, a GYED-ről szóló törvényt 2008-ban csak annyiban változtatták, hogy belekerült, hogy 5 Ft-ra, vagy 0 Ft-ra kerekítve fizetik, semmi egyéb...

2009. júl. 31. 13:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!