Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ez a fájdalom normális, vagy...

Ez a fájdalom normális, vagy kezdjek aggódni?

Figyelt kérdés

2 nappal ezelőtt a köldökömtől kb 2 centire jobbra és egy centire le, egy szúró érzést éreztem, ami hullámokban jött. Ahhoz tudnám hasonlítani (bár nem volt benne részem) mintha egy kötőtűt vágtak volna a hasamba. Kb egy órán át tartott.

Tegnap meg ahogy mozdultam beállt görcsbe a hasam alja, még a könynem is csorgott, majd ma reggel mintha valaki a tenyerébe fogta volna a petefészkemet és bezúzta volna (ekkor épp átfordultam az ágyban, és mintha meghúzódott volna, pedig kb 2 centit mozdultam, majd elmúlt).

Kicsit félek, hogy mi ez, ezek normálisak-e, stb. NEm mentem be a kórházba, a szívhangját megkerestem, jól van, rugdalózik.


18 +2 vagyok, még nem érzem a babámat mozogni. Nincs női segítség mellettem, a párommal totózunk, hogy ez jó-e vagy nem jó, mindenesetre a "nem kell túlparázni a terhességet" beszólások miatt sem mertem elindulni, mert lehet, hogy normális. Szerintetek? Volt másnak ilyen?


(Missed ab. és vetélés utáni terhességem ez, ezért aggódom kicsit jobban a hirtelen fájdalmaknál)


2012. szept. 16. 12:18
 1/8 anonim ***** válasza:

szia!

én 14 hetes vagyok és nekem is vannak ilyen tünetek..a védőnő szerint teljesen normális..akkor gáz ha vérzel és tartósan görcsölsz..

2012. szept. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én azért elmennék hétfőn dokihoz,biztos ami biztos!Senki nem fog furán nézni rád,csak azért,mert aggódsz a babádért!Főleg hogy volt missed ab-od és vetélésed is!Megnyugodnál legalább!

Nekem is volt,hogy hasogatott a hasam,mikor a kisfiamat vártam,de az a vége felé volt már;és akkor sem ilyen szinten ,mint Neked.

2012. szept. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Hát tuti hogy elmegyek egy vizsgálatra a héten. Csak tényleg nem tudom hogy mi a normális és mi nem. :( Párom mondja, hogy most kezd hízni, leehet hogy nő a méhem és a szalagok feszülnek meg minden, de én ilyenkor rögtön arra gondolok, hogy úúristen leszakadt a méhlepény egy része. Aztán szaladok pisilni, nincs vér, oké, akkor nem parázok, fekszem.. Hátrahajló méh miatt ez lehet? vagy az már "kijött" és nem azt érzem? Van akinek nagyon fájt a méh növekedése hátrahajló méh miatt, úgy olvastam, van akinek meg nem volt különbség.


Hát hogy hogy néznek rám mert aggódok a babámért.. sajna rossz tapasztalatom van, és nem akarom hogy megjegyezzenek hogy na EZ nyávog folyton. :(

2012. szept. 16. 13:32
 4/8 anonim ***** válasza:

Megértelek maximálisan,hidd el!De akkor is, Ő a ti gyermeketek és az egészsége mindennél fontosabb.Hát akkor jegyezzenek csak meg,legalább látják azt is,hogy félted a picit.Ez anyai ösztön.

Szerintem ne a férjeddel matekoljatok ezen,ez orvosi dolog.Nekem is hátrahajló méhem van egyébként és ez nálam csak akkor derült ki,mikor teherbe estem.

2012. szept. 16. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Még annyi,hogy ez nem nyávogás,én azt gondolom.Ha meg ne adj' Isten baj van,akkor meg azért néznek majd furán,mert "miért nem jött hamarabb??". Az a dolguk,hogy ellássák a kismamát és igen is viseljék el az általuk nyávogásnak vélt aggodalmat egy leendő anyuka részéről!

(7 hónapos kisfiú anyukája vagyok egyébként)

2012. szept. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
nálam a missed ab. előtt mondta a doki, hogy hááát nizts nem kapott elég vért, és ezért halt el.. nézek rá, hogy IGEN? másnap műtét után kérdezem a főorvost, hogy akkor most ezzel mi van? ő meg közli, hogy ez baromság, már tudják hogy minden második nőnek ilyen a méhe, nincs összefüggés. grrr.. holnap intézkedek :)
2012. szept. 16. 18:47
 7/8 anonim ***** válasza:
Remélem minden rendben van veletek és őszintén kívánom a legjobbakat! :)
2012. szept. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
nekem is vannak ilyen fájdalmaim, nem sokáig tartanak, főleg hirtelen mozdulatoknál jön elő vagy ha aznap sokat jártam-keltem dolgozgattam. Amikor ilyeneket érzel, azonnal feküdj le pihenni pár percre, hogy ne keményedj be véletlenül és elmulik. Párodnak igaza van,a hetekben kezd el magára szedni egy kis zsirt is a babád, szépen de rohamosan növekszik, kell neki a hely, nő a méhed, nyulnak a szalagok...ne aggódj, ezek normálisak!
2012. szept. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!