Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért kérnek 300 napnál nem...

Miért kérnek 300 napnál nem régebbi házassági anyakönyvi kivonatot a baba születésekor?

Figyelt kérdés
Szerintem hülyeség,vagy úgy gondolják 1 év alatt elévül a házasság?
2009. júl. 31. 13:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Azt bizonyítod ezzel, hogy a baba fogantatásakor házas voltál. (Ha 5 éves a házassági kivonatod, akkor azóta már elválhattásl volna) Így automatikusan a férjed nevére írják a babát. Ellenkező esetben apasági nyilatkozat kell, hogy ne a te neveden legyen.
2009. júl. 31. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mert lehet, hogy két éve mondjuk beadtad a válókeresetet és már el is váltatok, de mégis a volt férj nevére akarod iratni a gyereket, akinek semmi köze hozzá. Mert ugye a házassági anyakönyvi kivonatot nem kell visszaadni válás után sem. Tehát ha én 10 éve elváltam valakitől, akkor is feltüntethetem magam házasként az anyakönyvi kivonattal.
2009. júl. 31. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A jog azt tekinti apának akivel az anya a fogantatási időtől számítva házasságban élt. A terhesség időtartama 280 nap, ezért a 300 nap, nem a házasság elévüléséről van szó. Ha ott kötöttél házasságot ahol szülsz, akkor az anyakönyvvezető helyben utána tud nézni akkor is ha régebbi a kivonat is. Illetve ha hiányosak az adatok akkor nem az ügyfelet kell szaladgáltatni, hanem az anyakönyvvezetőnek kell a hiányzó adatokat megszerezni. Ez ügyben az egyes anyakönyvvezetők között vannak különbségek, van aki maximálisan segített, van akiről nem igazán lehet ezt elmondani.
2009. júl. 31. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Bocsi a kérdésért!De ha esetleg 4 éve vagyunk házasok akkor az nyilván 300 napnál régebbi!Akkor meg kell újítani?Vagy mit kell vele csinálni,hogy jó legyen?
2009. júl. 31. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,most már értem....
2009. júl. 31. 13:51
 6/8 anonim ***** válasza:
az utolsó válaszadónak: be kell menni abba az anyakönyvi hivatalba ahol házasságot kötöttetek és másolatot kell kérni - ha mondjátok, hogy a baba születése miatt kell, akkor ingyenesen ott rögtön csinálnak nektek másolatot
2009. júl. 31. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A 13:47esnek üzenem, hogy nálunk a bíróságon le kell adni váláskor a házassági anyakönyvi kivonatot, ezért én sem értem, hogy miért kell megújítani. Anyukám 2szer vált el és mindkétszer le kellett adni a házasságit, és vissza sem kapták. Lehet, hogy ezt csak nálunk csinálja a bíróság?

Szerintem is butaság, hogy meg kell újítattni, mert nyilván, ha nem a férjtől/volt férjtől van a baba, akkor nem is szeretné senki (szerintem), hogy az ő nevén legyen. Épp ez a hercehurca az egészben, hogy ha nem vagy még elvált vagy nem telt el bizonyos idő a válás óta, akkor automatikusan a (volt) férj nevét kapja a gyerek, még ha nem is ő az apa.

2009. júl. 31. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
nem csak nálatok, mikor én elváltam, nekünk is vissza kellett adni a házassági anyakönyvi kivonatot
2009. júl. 31. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!