Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha egy magzat a méretei (fej,...

Ha egy magzat a méretei (fej, has, lábszár, súly) alapján nagyobb 2 héttel akkor ha korábban születik a fejlettsége is annyival többnek felel meg, vagy nem?

Figyelt kérdés
2012. szept. 17. 07:35
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem.

Az annyit jelent, hogy nagyobb az ÁTLAGNÁL.

Nem kell belemagyarázni egyebet.

Ettől még nem fog hamarabb születni.

Nekem a lányom mindig két hétnél nagyobb volt, így akkor 38 hetesen kellett volna szülnöm, ehhez képest a betöltött 41. héten szültem.

2012. szept. 17. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ,de ugy látom egy kicsit félreértettél. Én azt kérdeztem,ha korábban születik.. Pl 32 htesen amikor nem kéne,de ha igen, akkor fejlettebbnek számit e, jobbak e a kilátásai. Erre irányult a kérdés,nem arra, hogy elöbb fog e 2 héttel születni!!!
2012. szept. 17. 08:08
 3/8 anonim ***** válasza:
Én is erre számítottam :). Nekem is 1 héttel nagyobb, gondoltam nem karácsonykor születik, hanem kicsit előbb :).
2012. szept. 17. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Most vagy terhes kedves utoló? Vagy ez nem idén volt?
2012. szept. 17. 08:47
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem, a tüdeje, stb. nem érettebb azért, mert a feje nagyobb.
2012. szept. 17. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én is úgy gondolom, hogy bár a méretei nagyobbak az átlagnál, a tüdejének azért kell, hogy érjen. Bár valószínűleg nagyobb esélye van arra, hogy egészséges legyen, mintha kisebb méretekkel születne koraszülöttnek, de ez sem mérvadó. Az én babám 33 hetesen mérték 2 héttel nagyobbnak, de mondták, hogy azért még maradjon. :) Most 39 hetes vagyok, a lepényem II. fokban érett és nem úgy tűnik, mintha születni szeretne a legényke (de nem is bánom). Úgyhogy csak a baba nő mint a gomba, minden más körülötte "normál" ütemben fejlődik, ezért gondolom, hogy a tüdeje sem lenne fejlettebb mint egy kisebb babának.
2012. szept. 17. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az én babámat 32 hetesen mérték 2 héttel nagyobbnak. Akkor 2500 g-ra becsülték. 36+0-án voltam az nst-t jóslófájások miatt. Azt mondta az orvosom nyugodtan megszülethet, mert már szép nagy. Nem mondta, hogy húzzuk még ki legalább ezt az 1 hetet, mert koraszülött lenne, vagy bármi. Most 36+3. Várjuk mikor születik.
2012. szept. 17. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Remélem azért legalább a 36.hétig én is kihúzom majd.
2012. szept. 17. 15:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!