Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Iszonyatosan zsibbad, fáj a...

Iszonyatosan zsibbad, fáj a jobb kezem, az ujjaim, már nem csak éjjel, hanem nappal is. Mitől?

Figyelt kérdés
2012. szept. 20. 08:49
 1/7 anonim ***** válasza:
A terhességtől. 33 hetes vagyok, nekem is zsibbad de csak a bal kezem, ill. újjaim. 20. hét környékén kezdődött.
2012. szept. 20. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hány hetes vagy? Lehet, hogy a baba nyom egy idegszálat, nekem legalábbis ez volt az oka. De azért említsd meg a dokinak.
2012. szept. 20. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Tóth Bernadett2 ***** válasza:

Szia! 39 hetes vagyok, én már 3 ujjnál tartok... :) Előző terhességemnél is ez volt, szülés után elmúlik rögtön.

"terheseknél is gyakran megfigyelhető valamely alagút-szindróma - leggyakrabban a carpalis alagút szindróma - (terhességben elsősorban a testtömeg növekedése és az oedemaképződés miatt)".

2012. szept. 20. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

22 hetes,de már tart egy ideje.

Már alig tudom sokszor használni a kezemet... És nem csak zsibbad,hanem fáj...

2012. szept. 20. 08:59
 5/7 anonim ***** válasza:
terhesség ideje alatt nagyobb a vízvisszatartás. A tenyér középső, alsó részén futnak egy alagútban az idegszálak. A nagyobb vízvisszatartás miatt itt is felszaporodik egy kis folyadék, ami az idegszálak nyomását eredményezi, így zsibbadhatnak az ujjaid. Teljesen ártalmatlan folyamat a terhesség ideje alatt, ahogy megszületik a kismanó onnantól kezdve ez a panasz megszűnik. Amennyiben a terhesség után a panasz továbbra is fennáll érdemes elvégeztetni egy idegvezetési vizsgálatot, ami kimutatja az esetleges beszűkülést, amit egy ambuláns műtéttel lehet orvosolni.
2012. szept. 20. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 gabszem ***** válasza:
nekem is volt terhesség alatt. Elvileg normális. Nekem főleg éjszaka zsibbadt mindenem, de főleg a kezem és a lábam
2012. szept. 20. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Alagút "betegség". Nálam is volta 28. héttől, a vizesedéstől van. Iszonyú tünet volt, azzal biztatott a védőnő, hogy szülés után abbamarad. Igen, ez így volt, de kb. 3 hónappal a szülés után. :(

Sajnos, nem tudsz vele mit kezdeni.

Kitartást!!

2012. szept. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!