Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Egy ujjnyira nyitott külső...

Egy ujjnyira nyitott külső méhszáj, mik a tapasztaltok, mire kell figyelni, ha pihenek, nem emelek, kihúzható legalább a 37. hétig?

Figyelt kérdés
Most vagyok 29+5hetes kismama! Keményedések ritkán vannak, fájni nem fáj semmim! Az orvos csak az emelésre és pihenésre hivta fel a figyelmem! Szexről mi a véleményetek? Ha óvatos az ember lehet, eddig minden nap, másnap együtt voltunk a párommal!?

2012. szept. 21. 12:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát igen a sex se tesz jót neki, és zuhanyozni lehet csak a fertőzés elkerülêse miatt.
2012. szept. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igazából erre is csak a doki tud szakszerű választ adni.

Én csak a saját tapasztalatom tudom leírni.

Második babánál a külső méhszájam nekem is így kinyílt. A 23. héten. Jól meg is ijedtem. Aztán végeztetett pár vizsgálatot a dokim, hogy nem fertőzés miatt nyílt-e. De hála Istennek nem. Aztán nézte 2 vagy 3 hét múlva, hogy nyílt-e tovább. De nem. Úgyhogy meg is kérdeztem, hogy akkor most ugye nem kellene emelgetnem a majdnem másfél éves lányomat. De azt mondta, nyugodtan emeljem, ha kell, mert ezzel ez nem függ össze (legalábbis akkor az én esetemben). Azt mondta, második terhességnél ilyen előfordulhat.

Végül pontosan betöltött 40. héten született a második lányunk. Igaz, császárral - de ez már egy másik történet...

2012. szept. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

...előző vagyok.

Szóval nem mindegy, hogy neked miért nyílt ki. Ha nem fertőzés miatt, az jó. De beszélj a dokiddal, hogy szerinte miért, és mit lehet és mit nem.

2012. szept. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én nyitott méhszáj miatt voltam egy hetet kórházban a 35. héten, 2 ujjnyira voltam nyitva. A leleteimre rá volt írva, hogy nem lehet házaséletet élni.

A kórház egy után egy hétig voltam itthon, aztán beindult a szülés, elfolyt a magzatvíz. Igaz én már kb. a 32-33 héttől sejtettem, hogy nem fogom végig húzni, nagyon nem bírtam már a pocakom.

Pihenj sokat, és én tuti nem szexelnék, még jó pár hetet jó lenne húznod.

2012. szept. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!