Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Okozhat károkat a magzatnak,...

Okozhat károkat a magzatnak, ha szinte folyamatosan gombás fertőzésem van?

Figyelt kérdés
Mindig is szenvedtem ettől a makacs,túrószerű folyástól. Az orvosok sem tudták elmulasztani csak míg a gyógyszert,a kupot,vagy a különböző szereket használtam,addig tünetmentes voltam. De valamilyen szinten megtanultam kezelni,megvoltak már a saját praktikáim,hogy elviselhetőbb legyen ez a kellemetlen állapot.Most viszont,mióta kismama vagyok,nem tehetek azt amit szeretnék,nem használhatom azokat a szereket,kúpokat,hüvelytust stb,mert felelős vagyok a babáért és nekem ez mindennél fontosabb. Persze,tudom,hogy van olyan kúp,amit használhatok terhesen is,de vajon folyamatosan is? Mert ha elfogy a kúp,akkor csupán 2 napig vagyok tünetmentes. Mi lesz így??
2012. szept. 21. 20:38
 1/5 A kérdező kommentje:
14 hetes vagyok
2012. szept. 21. 20:39
 2/5 anonim ***** válasza:
Kárt nem hiszem, hogy okozna. Én úgy tudom, hogy a koraszülés esélyesebb és így nem szülhetsz természetes úton csak császárral.
2012. szept. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem a gyulladás ugyanúgy gyulladás, és az viszont okoz problémát, ha feljebb megy.

Inkább az okát kéne megtalálni, miért vagy állandóan gombás, mert az se normális. Az meg pláne nem, hogy "mindig is". Sajnos a "praktikáiddal" meg az össze-vissza alkalmazott kúpokkal elérted, hogy a gomba rezisztenssé vált, és már tényleg nem hat a gyógyszer. Ezzel együtt is muszáj kideríteni a kiváltó okot, kezelni a partnert (aki visszafertőz), lemondani a műszálas ruhákról, vércukrot méretni (ezt úgyis mérik terhesség alatt többször is), lecserélni a mosószert (előtte fertőtleníteni a ruháidat), ha többen használjátok a wc-t, kádat, akkor ellenőrizni, hogy a "többiek" közül nem fertőzött-e valaki, aki visszafertőz, és nyilván nem ülsz le idegen wc-re (ha vendég jön, azonnal takarítasz, ha elmegy). + A kezelés, de nem összevissza, hanem egy meghatározott, megfelelő gyógyszerrel.

2012. szept. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen is árthat a babának a terhesség alatt is;illetve ha nem gyógyulsz meg a szülésig,akkor hüvelyi szülésnél komoly gondokat okozhat.Mindenképpen beszéld meg ezt a nőgyógyászoddal,mert nem játék.Én ugyan nem folyamatosan,de szinte havonta mentem felíratni a hüvelytablettát,míg várandós voltam.Kellett és kész.Lehet nem az úgynevezett standard gyógyszereket lehet folyamatosan használnod,de biztosan van valami speciális,ami terhesség alatt hosszú távon alkalmazható.

Nagyon messze még a vége neked és oda kell figyelned erre!

2012. szept. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Valahol olvastam,hogy ilyenkor hanyagolni érdemes az élesztős dolgokat,illetve a folyamatos gombás fertőzés (mivel nem csak kismamaként szenvedsz tőle) joggal gyanút adhat arra,hogy ellenőrizve legyen a vércukor szinted!

Fokozottan oda kell figyelni a törülköző,fehérnemű,pizsi... tisztán tartására (minden használat után fertőtlenítős áztatás, mosás-vagy ecetes vízben áztatás/az ecet is fertőtlenít!).


Mielőbbi tünetmentességet,boldog babavárást és egészséges kisbabát!! :-)


Üdv: 3 lányos,20hkm

2012. szept. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!