Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van értelme az aggódásomnak?...

Van értelme az aggódásomnak? Hogy tudnék ezen változtatni?

Figyelt kérdés
8 hetes terhes vagyok és minden nappal egyre jobban félek mindig a rosszra gondolok próbálok nem de féltem nagyon. Már ha csak egy kicsit fáj a hasam szaladok meg kérdezni édesanyámat hogy normális ez. Ez lesz az első babánk. Olyan tudatlanak érzem magam :(. köszönöm a válaszokat
2012. szept. 22. 10:55
 1/4 anonim válasza:

Próbálj meg nem feszült lenni, mert az kihat a terhességre!

És nézz meg pár könyvet, hogy mi a teendő, a fájásoknál!

2012. szept. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nincs értelme az aggódásodnak, válaszolva a kérdésedre. Ezzel tényleg nem teszel jót se magadnak se a babának. Aminek meg kell történnie az meg is történik, akkor is ha aggódsz, akkor is ha nem. Tehát? Akkor mi értelme van?...

Inkább érezd jól magad, és örülj a babádnak. Az valahol természetes, hogy van benned félelem. Kiben nincs aki babát vár, főleg az elsőt. De ne vidd túlzásba. Tudod még mennyi olyan dolog lesz a terhességed alatt, ami miatt 1000 kérdés fog benned megfogalmazódni? Az egész egy aggódás, de én mindig azt mondogattam, hogy minden rendben van, erősek vagyunk és egészségesek. A rossz, negatív gondolatokat amilyen gyorsan jöttek, úgy el is hessegettem. Ezeknek nem szabad teret engedni.

Gondolj arra, hogy ha eddig minden rendben volt, eddig is úgy lesz. A fájdalmak, szurkálások normálisak ilyenkor, hiszen a testednek fel kell készülnie a baba kihordására, természetes, hogy változnak ott benn a dolgok és ennek köszönhetően ezek nem mindig kellemesek.

Nyugi és ssssssszzzzzzzzsuuszááááá. :D

Amúgy Boldog Babavárást!

30 hkm

2012. szept. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én is félek nekem is első baba :) Próbálom magam mással elfoglalni magam nehogy arra gondoljak hogy mi lehet a picivel. Sokat segít nekem anyósom (szerencsére jobban kijövök vele mint anyámmal) Én már itthon vagyok és sokat olvasgatok a neten a terhességgel kapcsolatban. Így el is terelem a figyelmemet. Ja és van egy kutyulink akivel sokat foglalkozom. Én aug.22én voltam először UH-n a következő most 26.án lesz az első pár hétben tisztára aggódtam, hogy minden rendben van. Párom nyugtatót meg úgy hogy mindig más témára váltót. Próbálj meg te is olvasni vagy ami mást szeretsz hogy lefoglald magad.
2012. szept. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Teljesen normális! A 12. hétig én halálra aggódtam magam, sírtam már ha elmúltak a hányingeres tüneteim. De nem lesz semmi gond, rengeteg egészséges baba születik, neked is az fog!

26h km

2012. szept. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!