Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mire hasznaljuk a baba olajat,...

Mire hasznaljuk a baba olajat, baba hintoport?

Figyelt kérdés
28 hetes vagyok,kezdek venni dolgokat,de en azt gondolom,a legjobb a baba popsijara a krem.
2009. aug. 1. 23:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Sudokrém az a jó popsira,babaolajjal a fürdetés előtt kell bekenni egy újjszülöttet,hajlatait,meg a pelusba szórni lehet hintőport,vagy szintén a kis hajlataiba
2009. aug. 1. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%

Én olajat csak a fejére használtam, koszmó miatt.

Krémet nem kenek, csak ha piros a popója ami igen ritka szerencsére.

Hintőpor az izzadás ellen a nyakára és az éjszakai pelusba (este fürdés után) hintőporozom a popsiját, hogy száraz maradjon, mert éjszaka nem tesszük tisztába a gyereket, hogy ne keltsük fel.

Sudocreme az nagyon jó popsira, szúnyogcsípésre.

Fürdetőt ne vegyél, a doki fog írni gyógyszertári fürdető krémet az a legjobb, attól nem szárad ki a bőre.

(13 hós még mindig azt használjuk)

Érdemes venni egy sampont, de az nagyon sokáig elég.

Kb hetente 1x 2x kell hajat mosni a babának.

2009. aug. 1. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
koszi szepen a valaszokat!
2009. aug. 2. 00:11
 4/12 anonim ***** válasza:

Szia, mi ezeket használjuk/használtuk:

- babaolaj fürdés előtt, baba egész testére, most már csak hajlatok, fül mögött..

- hintőpor csak most, mert izzad, a nyakára, tarkójára, hónaljára

- popóra: doki által felírt popókrém

- fürdésre: van doki által felírt mosdatókrém, mi azt nem szeretjük, Babét használunk

- Babé testápoló (nagyon érzékeny a babám bőre, miután kipróbáltunk 6-7 terméket, ez jött be egyedül)

- van itthon sudocream is mindig, az kb mindenre jó :)

2009. aug. 2. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, hetente egyszer hajmosás: sampon! :)
2009. aug. 2. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én vettem mindent, végül csak a sudocremet használom. Már nyolc hónapos a fiam, de a babaolajra és a hintőporra még nem volt szükség.

Hintőpor elvileg tényleg a hajlatokba jó, ha izzad a baba és kipirosodik, van olyan baba, akinek még kicsit ki is sebesedik. Hajlat van a babámon még mindig bőven, de eddig még soha nem volt semmi gond, úgyhogy nem szórom.

Az olajat pedig csak az első héten használtuk, de nem nagyon segített, akkor azt mondta a doki, hogy a fürdővízbe inkább olívát rakjak, ez a módszer jött be nekünk. Nem ragacsos a bőre, mégsem száraz, nem kell pluszban kenegetni. Mondjuk most már erre sincs szükség, mert szerencsére szép bőre van, illetve most már hosszú a haja és az olajos víztől összetapad.

Babatestápolót is vettem, mert nagyon jó illatúnak tűnt, de azt is én használom.

De sorolhatnám még, hogy milyen felesleges babakozmetikumot és egyéb ápolási cuccot vette feleslegesen, van belőlük egy kisebb dobozzal. (babaolló és babacsipesz: nem elég éles, úgyhogy a sajátunkat használom, gumipumpás orrszívó: csak befelé tolja a fikácskát, ki nem lehet szedni vele semmit, fürdőlepedő babáknak: olyan rossz anyagból van, hogy semennyi vizet nem szív fel, csak tologatja, rengeteg vattapamacs egyéb dolog: csak a korongot szerettük, abból is az jobb, ami nagy, a vattapamacsok szöszöltek, illetve ha vizesen akartam használni, akkor körömnyire összemegy, jó sok vastag betét szülés utánra és eldobható bugyi: összesen három napig véreztem nagyon erősen, utána már ezekre nem volt szükség, elég volt egy normál betét normál bugyival, és asszem még sorolhatnám egy ideig, ha előszedném az a dobozkát). Bocsi, tudom, hogy nem ez volt a kérdés, de hátha segítek, hogy mire kell odafigyelni.

2009. aug. 2. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Bocs az off-ért, de miért is kell beolajozni a babát fürdés előtt?
2009. aug. 2. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Azért, hogy ne szárítsa ki annyira a fürdővíz a bőrét. Születés után még nagyon érzékeny a bőrük, sok baba akkor is tetőtől talpig lehámlik, ha a fejére áll az anyuka, ha még szárítja a víz is, akkor még durvább a helyzet. Ezért szokták fürdés előtt javasolni az olajozást, vagy bele a fürdővízbe (mi így csináltuk). Fürdés után azért kevésbé jó, mert akkor az olaj a pólusokat is eltömítheti és ragadhat is a bőrük.
2009. aug. 2. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

2. vagyok

Van két fiam, de el nem tudom képzelni, hogy olajazom az egész testüket meg testápolózom. Utána meg keni össze a ruhát ágyat meg mindent??

Ezek mind felesleges dolgok, mert a gyerek különben is úgy utál ilyen pici korban fürödni meg öltözködni, hogy épp elég azt a kötelező időt végighallgatni, hogy hogyan ordít. :)

Azért legyen otthon mindenből, mert egy picit bármire szükséged lehet. Néha elég csak egy-egy csepp.

Az egyik gyerekem lába hámlott 1 hetes korában, 2x kentem be Gabi babakrémmel és azóta is gyönyörű az egész bőre.

2009. aug. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

21:48-nak

Egy újszülött testére egyáltalán nem felesleges az olaj ,nem 2dl-ert kell rátenni és akkor,nem keni össze a ruhát,éppen hogy 1 picit,nem minden gyerek egyforma,van aki jól tűri a fürdetést és szereti,énekelni kell neki.Majd a védőnő ugyis megmondja,hogy szükség van rá,hintőporra meg pláne ebben a hőségben.

2009. aug. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!