Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hetes kisfiam nagyon hasfájó...

4 hetes kisfiam nagyon hasfájós, már a 4. tápot használjuk + görcsoldó cseppet, szirupot sikertelenül. Hallottam egy cumisüvegről a neve Dr Brown’s, ami megakadályozza, hogy a baba levegőt nyeljen. Érdemes ilyen venni?

Figyelt kérdés
Hatásos? Van aki használja? Tapasztalat?
2010. jún. 18. 14:55
 1/9 anonim ***** válasza:

igen érdemes, nagyon jó!

orvosok is ajánlják!!!!

2010. jún. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A MAM-nak is van kólikaelleni cumija, mi azt használtuk, nagyon jó volt.
2010. jún. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Lehet a cumi a baj, de lehet, hogy meg nem szokta meg a tapszert es maris valtottatok.

4 het alatt 4 tapszer kicsit soknak hangzik, de a doki biztos jobban tudja!!

Ne ertsd felre nem kotekedni akarok!!

Csak ez jutott eszembe.

Mi is ebbe a hibaba estunk.A lanyom bukott es HA tapszert javasolt egy baratnom (szuleszno es apolono egy gyermekorvosi rendeloben) en nagy hevvel kuldettem postan anyukammal, mert kulfoldon lakunk.

Hasznaltuk 4 napig.4 napig nem volt kakija a lanyomnak a napi 4-5hoz kepest.Panik es tapszervaltas.

Erre kiderult, hogy ez tok normalis reakcio....

Tenyleg nem piszkalasbol irtam le, csak nehogy Ti is ebbe a hibaba essetek, hogy jot akartok es az ellenkezojet csinaljatok :(

1-2 het mire megszokja a gyomra teljesen.

De persze ez csak az en tippem, hogy ez is lehet baj...nem ertek hozza mint irtam!!

2010. jún. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Miután elfogyott a tejem (sajnos már a 2. héten, és addig is nagyon kevés volt) Beba Plus-t vett a férjem recept nélkül SOS este 9-kor az ügyeletes gyógyszertárban. Amikor elfogyott kértük a doktornőt, hogy írja fel ua.-t, de ő a Bebe Plusz H.A.-t írta fel. Na onnantól jöttek a gondok, egész napos sírás, görcsök, semmi kaki. Miután az a csomag elfogyott Milupa Mildibé Optimát kaptunk, ami olyan grízes volt, hogy a gyerek alig bírta kiszívni az üvegből, és fintorgott is rá. Ezután kaptuk a legújabb Milupa Complett-et, ami kimondottan hasfájós, szorulásos babáknak készült. Bár én nem vettem észre ezt a két legfőbb tulajdonságát a kisfiamon. Most várunk, hátha megszokja, ma kezdtük a 2. dobozt. Cumisüvegekből eddig az Avent-ot használtuk, attól sokat bukott, most NUK-osat használunk, attól kevesebbet bukik. Aztán így jutottunk el Dr Brown’s-ig, hátha ez is segít valamennyit!

Köszönöm a válaszokat, és a segítséget!

2010. jún. 18. 15:46
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia


En irtam a kisregenyt :)

Nalunk az is gond volt, hogy nem tudott bufizni a lanyom.

Mi Gripe Watert vettunk ra, es az segitett.

Irtad, hogy hasznaltok valamit, de azt nem, hogy mit.

Talan ha azt lecserelnetek, mert lehet, hogy az nem hat.

Bar az sem, jo ha mindent egyszerre csereltek le...

lehet az uveg hatna de az uj hasafajra valo "gyogyszer" meg rontana a helyzeten.

Tenyleg nem tudom, csak probalok agyalni, mi lehetne jo.

Tudom, hogy borzaszto amikor sir es ezert szeretnek otletelni Veled, hatha eszunkbe jutna valami :)

2010. jún. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Először próbáltuk az Espumisan-t, az brutális volt, azt hittem megfullad a sírástól, úgy görcsölt a hasa tőle. Ezután próbáltuk a Mecsek Baby teát naponta többször is, azt sem hozta meg a kellő hatást, végül az Infakol-t kezdtük el használni, és használjuk még most is, kb. 2 napja. Eddig ettől sem látok javulást, de az van ráírva, hogy 3-4 nap után van hatása. Próbálkozunk!!
2010. jún. 18. 16:42
 7/9 anonim ***** válasza:
Nemtudom mi lehet csak a szemelyes tapasztalatom tudom irni, sokadik probalkozas utan... milupa aptamil 1es tapszer avent cumisüveg szigoruan kornak megfelelö cumival es lefax nevü csepp hasfajasra. Nemetorszagban elünk. a Beba nekünk nem valt be tapszernek espumisan nalunk se nem segitett se nem rontott.
2010. jún. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia!A kislányom is 4 hetes,és nálunk is ez a probléma.Sokszor a hangja is elcsuklik úgy görcsöl.A milupa milumilHA tápszert használjuk,és elég szeles is a gyerek,nem tudom attól-e.Az infakol csepp egyáltalán nen használt.Kaptunk gyógyszertári port hasfájásra de az sem használ.Nem is hallottam,hogy cumitól és tápszertől is görcsölhet a baba,Mi is próbálkozunk több mindennel.Bocs ,hogy hosszú voltam.
2010. jún. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha az eszpumisan nem hatott az infacol sem fog - ugyanaz a hatóanyaga. Nem értem, hogy ha a Beba plusz-al minden ok volt miért próbáltatok másik 5 tápszert ki.


Próbáljátok hason feve altatni, legjobb ha a combotokra teszitek és úgy simogatjátok a hasát. Ezen kívől állítóla a cseresznyemagos párna is jó, melegíteni kell és a hasára tenni. Ezt a barátnőm mondta, hogy nekik már csak ezek segítettek. Az én fiam elvolt az espumisannal, nem volt túlzottan hasfájós.

2010. jún. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!